Facebook Pixel

Ukraine Facility: ЄС підписав перші гарантійні угоди на €1,4 млрд

Євросоюз підписав перші гарантійні угоди на €1,4 млрд у рамках інвестиційної складової Ukraine Facility. Це запустило Ukraine Investment Framework, що допоможе у відбудові України. Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Quote«Фінансова допомога ЄС – це один із факторів, завдяки чому наша економіка в умовах війни демонструє відновлювальне зростання. Відновленню України сприятимуть перші угоди на €1,4 млрд з міжнародними та двосторонніми фінансовими інституціями у рамках Ukraine Investment Framework. Тепер в Україну почнуть заходити нові інвестори», – зазначила Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністерка України.

Що відомо про гарантійні угоди на €1,4 млрд від ЄС у рамках Ukraine Facility

Нові гарантійні угоди на €1,4 млрд у рамках інвестиційної складової Ukraine Facility складаються з:

  • €1 млрд – кредитних гарантій;
  • €400 млн – змішаних фінансових грантів.

Ці програми допомагатимуть приватним компаніям, зокрема, малим і середнім підприємствам, муніципалітетам і українським держпідприємствам, сприятимуть відновленню енергетичної інфраструктури, розвиватимуть транспортний сектор тощо.

Під час конференції у Берліні 11 червня 2024 року щодо відновлення України Єврокомісія підписала нові програми технічної допомоги на понад €100 млн, щоб допомогти Україні впроваджувати реформи.

Також Україна та ЄС підписали угоду, що скасовує фінансові зобов’язання України, пов'язані з її участю у програмах Євросоюзу, що стосуються всіх платежів з 1 січня 2021-го.

Нагадаємо, напередодні Європейська комісія повідомила, що рекомендуватиме почати переговори про вступ України до Євросоюзу у червні 2024-го.

Подякувати 🎉