Tiffany затягне LVMH до суду за зрив угоди на $16 млрд

Фото: flickr

Фото: flickr

Французька компанія LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) вирішила скасувати придбання американської ювелірної компанії Tiffany&Co за $16,2 млрд. Як зазначається в пресрелізі LVMH, після подій, які підірвали купівлю, Рада директорів обговорила ситуацію й вирішила, що угода може не відбутися.

Йдеться про те, що LVMH стало відомо про лист уряду Франції, у якому зазначається, що компанії потрібно відкласти придбання Tiffany&Co до 6 січня 2021 року. Це сталося після того, як США пригрозили ввести мита на французькі товари.

Quote«Крім того, Рада директорів взяла до відома те, що Tiffany&Co попросила продовжити «дату закінчення дії» укладеної 24 листопада 2019 року угоди про злиття з 24 листопада до 31 грудня 2020 року», — йдеться в пресрелізі.

У LVMH також повідомили, що компанія вирішила дотримуватися угоди про злиття. Нею передбачено, що угоду потрібно закрити не пізніше 24 листопада 2020 року, через те компанія не може завершити купівлю Tiffany&Co.

Telegram Logo

Як Tiffany&Co відреагувала на цю новину?

Як пише Financial Times, Tiffany&Co не погоджується зі скасуванням угоди й заявляє, що лист уряд Франції не має під собою законних підстав. За даними джерел видання, компанія подаватиме на LVMH до суду й доводитиме, що остання порушила угоду. Tiffany&Co стверджує, що LVMH спеціально припинила укладення угоди для перегляду її умов.

Що з акціями LVMH і Tiffany&Co?

На тлі цих новин акції Tiffany на премаркеті впали на 14%, а LVMH — на 1,4%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Про те, що LVMH планує придбати акції Tiffany, вперше стало відомо восени 2019 року. Тоді припускали, що французька група хоче розширити свою присутність на ринку ювелірних прикрас, щоби конкурувати з компанією Richemont, яка володіє Cartier. Сума операції спочатку мала б скласти $14,5 млрд.

Для того щоби профінансувати операцію, LVMH у лютому 2019-го заявила, що хоче залучити 9,3 млрд євро з допомогою ринку облігацій. Угоду мали завершити в середині 2020 року. Tiffany назвала цей шанс незвичайним і підрахувала, що якщо LVMH купить акції на ринку, то отримає знижку 13%.


Moët Hennessy Louis Vuitton заснували 1987 року через злиття двох гравців ринку продуктів розкоші — Moët Hennessy та Louis Vuitton. У LVMH 75 брендів (включно з Christian Dior, Louis Vuitton, Givenchy, Guerlain), 156 тис. співробітників і мережа з-понад 4,6 тис. магазинів.

Власниками компанії є Бернар Арно (який став третьою людиною у світі, чиї статки перевищили $100 млрд) та його сім'я з 47,4% акцій. Ще 44,2% акцій володіють інституційні інвестори.

Tiffany & Co — ювелірна транснаціональна компанія, яку засновано 1837 року Чарльзом Льюїсом Тіффані та Джоном Ф. Янгом. У Tiffany, мережа якої налічує майже 300 магазинів, працюють понад 14 тисяч осіб. З 1987 року її акції котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини