Facebook Pixel

У Криму окупанти продають за мільярд рублів готель, що належав литовському бізнесмену

У Криму окупанти продають за мільярд рублів готель, що належав литовському бізнесмену

У Криму окупанти продають за мільярд рублів готель, що належав литовському бізнесмену

Так звана російська влада тимчасово окупованого Криму виставила на торги п'ятизірковий готель «Вілла Олена» в Ялті, «націоналізований» (фактично вкрадений) у травні 2023 року. Раніше готель належав литовському бізнесменові Коласу Ігорісу. Початкова ціна лота склала понад 919 млн рублів.

Згідно з документацією, до продажу пропонується понад 30 номерів та апартаментів з меблями, предметами побуту та технікою, також до лоту входять паркувальні місця та басейн.

Що таке націоналізація по-кримськи

Депутати так званої «держради Криму» 18 жовтня 2022 року на заочному голосуванні ухвалили закон про можливість визнання власністю республіки майна «недружніх іноземних держав та їхніх громадян». Зміни торкнулися земельних ділянок та інших об'єктів рухомого та нерухомого майна, які на 24 лютого 2022 року належали зазначеним особам. Також окупанти планували продати нерухомість, що належить родині Зеленських.

Що таке «Вілла Олена»

«Вілла Олена»

«Вілла Олена»

  • «Вілла Олена» — п'ятиповерховий готель у Ялті неподалік набережної. Будівництво вілли було закінчено восени 1912 року. На момент побудови це була найвища будівля Ялти. Готель мав власний парк та ліфт. З 1912 до 1918 року «Вілла Олена» приймала почесних осіб, як готель 1-го класу.
  • Восени 1920 року вілла була націоналізована радянською владою. У ній розміщувався клімато-фтизіатричний лікувальний інститут, потім санаторій та курортна поліклініка. 2000 року розпочалася повна реставрація будівлі. 2007 року «Вілла Олена» знову стала готелем. У 2011 році набула офіційного статусу п'ятизіркового готелю.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉