Facebook Pixel

Захист промислового виробника. У США підвищують локалізацію при держзакупівлях до 60%

Частка компонентів місцевого виробництва в продукції, що закуповується за кошти федерального бюджету США, буде підвищена з 55% до 60%, а в до 2029 року ця цифра збільшиться до 75%.

Проект відповідного рішення опубліковано 28 липня президентською адміністрацією США, повідомляє видання Wall Street Journal.

Більш строгі вимоги до локалізації при держзакупівлях дозволить збільшити внутрішнє виробництво і знизить залежність економіки США від імпорту.

Telegram Logo

Також адміністрація президента США має намір встановити розмір доплат американським виробникам, якщо вона коштує дорожче імпортної. Доплати будуть здійснюватися федеральними відомствами при закупівлі американської продукції.

За даними Рахункової палати США, в 2020 фінансовому році федеральні відомства збільшили закупівлю товарів і послуг на $ 665 млрд, або на $ 70 млрд більше, ніж в попередньому фінансовому році.

Відзначимо, що 21 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №3739 про локалізацію промислового виробництва при закупівлі закордонного обладнання для держкомпаній і держустанов. Однак цей закон вкрай слабкий і обмежений в частині підтримки вітчизняного виробника. Ступінь локалізації 25-45% з подальшим збільшенням до 40-60% з 2024 року і по дуже вузькій групі продукції машинобудування для потреб енергетики, ЖКГ і транспорту.

Коментарі

Всі новини