Facebook Pixel

За п’ять місяців доходи банків зросли на 27%

За п’ять місяців доходи банків зросли на 27%

За п’ять місяців доходи банків зросли на 27%

За перші п'ять місяців 2024 року українські банки виплатили 16,5 млрд грн податку на прибуток, що в 1,6 раза більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Прибуток після оподаткування 63 українських банків за цей період склав майже 68 млрд грн, що на 27% більше, ніж торік. Про це повідомляє Опендатабот.

Топ-10 банків України за прибутком

Топ-10 банків України за прибутком

Серед 63 банків лише 7 зазнали збитків цьогоріч. ПриватБанк залишається лідером за прибутком, а найбільше зростання прибутку показав МТБ Банк, збільшивши свій прибуток у 13,6 раза.

До десятки найбільш прибуткових банків України входять чотири державних банки, чотири іноземних банки та два банки з приватним капіталом, які загалом генерують 85% від загального прибутку всіх банків. ПриватБанк забезпечує третину цього прибутку.

Державні банки

Державний ПриватБанк отримав після оподаткування 23,96 млрд грн прибутку за перші п'ять місяців 2024 року, що на 6% менше, ніж за відповідний період минулого року. ПриватБанк сплатить майже половину всіх податків українських банків за цей час — 8,04 млрд грн.

Топ державних банків за прибутком

Топ державних банків за прибутком

З 6 державних банків 5 отримали сукупний прибуток у розмірі 41,4 млрд грн, тоді як Перший інвестиційний банк продемонстрував збитки у розмірі 16,5 млн грн.

Іноземні банки

Серед банків з іноземним капіталом лідером є Райффайзен Банк з майже 4 млрд грн прибутку. Це на 22% більше у порівнянні з минулим роком. Податкові витрати Райффайзен Банку зросли до 1,32 млрд грн, що майже вдвічі більше, ніж торік.

Топ банків з іноземним капіталом за прибутком

Топ банків з іноземним капіталом за прибутком

13 з 14 іноземних банків отримали 16,23 млрд грн прибутку, що складає 24% сукупного прибутку всіх українських банків. Креді Агріколь Банк показав найбільше зростання прибутку, заробивши у 5 разів більше, ніж торік — 3,12 млрд грн.

Банки з приватним капіталом

Банки з приватним капіталом за січень-травень 2024 року отримали прибутку 10,42 млрд грн, що майже в 1,5 раза більше, ніж у 2023 році. Лідером у цій групі став ПУМБ, заробивши 3,2 млрд грн — на 7% більше, ніж минулого року. На пару з Універсал Банком (Монобанк) вони отримали половину прибутку цієї групи — 5,44 млрд грн.

Топ банків з приватним капіталом за прибутком

Топ банків з приватним капіталом за прибутком

Найбільше зростання прибутку серед українських банків продемонстрував МТБ Банк, збільшивши свій прибуток до 436,77 млн грн — у 13,6 раза.

Подякувати 🎉