Facebook Pixel

У Міноборони під час аудитів виявили порушень на понад 10 млрд грн

У ході внутрішнього аудиту, проведеного Міністерством оборони України, було виявлено порушення загальною сумою понад 10 мільярдів гривень. Про це повідомив заступник міністра оборони України Юрій Джигир в інтерв’ю «Укрінформу».

За його словами, під час аналізу аудиторських даних виявлено порушення, неоптимальні стратегії управління та потенційні ризики, пов'язані з управлінням активами, на загальну суму понад 10 мільярдів гривень. Це свідчить про те, що внутрішній аудит активно виявляє потенційні негативні наслідки, які потребують оперативного втручання. Слід зазначити, що значну частину виявлених порушень було скориговано та відшкодовано вже на етапі проведення аудиту. Завдяки впровадженню рекомендацій, запропонованих у рамках аудиту, вдалося досягти економічного ефекту на загальну суму понад 1,5 мільярда гривень.

Проте заступник міністра підкреслив, що робота внутрішнього аудиту є рутинним стандартним процесом, який безперервно триває. Під керівництвом нової політичної команди на чолі з Рустемом Умеровим було затверджено план аудитів щодо сфер з підвищеним ризиком.

Джигир також зазначив, що всі підрозділи Міноборони регулярно піддаються перевіркам у тому чи іншому форматі.

Quote«У 2023 році було проведено 204 внутрішні аудити, в результаті яких було виявлено втрати ресурсів на загальну суму 1 млрд 311 млн грн. Після розгляду матеріалів аудитів правоохоронними органами було зареєстровано дані про 67 випадків кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР), а також 79 матеріалів було включено до кримінального провадження. У першому кварталі 2024 року завершилося проведення 16 внутрішніх аудитів, у ході яких було виявлено втрати ресурсів на суму понад 1 млрд 812 млн грн. Після розгляду переданих до правоохоронних органів матеріалів аудитів було зареєстровано відомості про 5 випадків кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Крім того, було розпочато одне досудове розслідування у рамках кримінального провадження, а також відкрито одне кримінальне провадження», — зазначив Джигир.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉