У Києві витратили на новорічні свята 4,1 млн грн із місцевих бюджетів

Фото: скриншот

Фото: скриншот

Цього року традиційні витрати на облаштування новорічних локацій значно скоротили в усіх районах столиці. Загальний кошторис витрат районних бюджетів на ялинки та святкові локації склав 1,6 млн грн, повідомив сервіс цивільного контролю держзакупівель DoZorro.

Наприклад, в Оболонському районі розпорядженням голови РДА на облаштування районної ялинки та території навколо неї виділили 360 тис. грн. Їх витратили так: освітлювальне обладнання для ялинки і прикрашання прилеглої території — 130 тис. грн; комплекс монтажних і демонтажних робіт зі встановлення та прикрашання — 197 тис. грн; демонтаж і утилізація головної ялинки (металевий каркас разом зі штучною хвоєю) — 6,5 тис. грн. Парк «Наталка», що розташований у цьому районі, прикрасили ілюмінацією за 158 тис. грн.

У Дніпровському районі головна ялинка розташована в парку Перемоги. Там вирішили не розмінюватися на дрібні закупівлі і зробили одну велику — на 199,9 тис. грн. У цю суму увійшли: відновлення конструкцій хвої, монтаж ялинки та огорожі, обслуговування художньо-світлового обладнання (половина цих витрат припадають на ремонт наявного обладнання та конструкцій).

Telegram Logo
elki.png

Особливістю міських витрат на ялинку в сумі 2,5 млн грн стало те, що розпорядник бюджету проводив закупівлю без конкурсу, за переговорною процедурою, посилаючись на авторські права постачальника послуги.

DoZorro нагадав, що останні шість років, після приходу в крісло мера Києва Віталія Кличка, головну ялинку столиці організовує Ігор Добруцький. Цю співпрацю подають як взаємовигідну: місто не витрачає бюджетних коштів на ялинку, натомість отримує стабільну якість. Сам Добруцький не раз говорив, що витрачає гроші меценатів і бізнесменів, які хочуть узяти участь у ярмарку на центральній локації та на Контрактовій площі. Тобто свято було на самофінансуванні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Але цього року ялинка зажадала коштів бюджету. Офіційно причину цього не було названо.

КМДА оголосила про закупівлю для реалізації мистецького проєкту «Парад культур». Але ця назва — зареєстрований знак для товарів і послуг. Тому постачальником послуги може бути тільки власник свідоцтва — компанія «Глобал-Декор». Вона і стала єдиним учасником закупівлі.

Згідно з відкритими даними, компанію «Глобал-Декор» засновано Ігорем Добруцьким, раніше вона називалася «Головна ялинка країни».

Відповідно до тендерної документації, до витрат на суму 2,5 млн грн, які сплачені з міського бюджету, увійшли:

  • послуги з монтажу металевих конструкцій ялинки на Софійській площі — 588 тис. грн;
  • артоб'єкт «Арка на Софійській» — 504 тис. грн;
  • монтаж і підключення світлових інсталяцій на об'єкті «Ялинка» та «Арка на Софійській» — 167 тис. грн;
  • технічне забезпечення церемонії відкриття — 102 тис. грн;
  • арка, декорування, прикраси на Контрактовій — 323 тис. грн;
  • артоб'єкт «Ялинка», арки, прикраси на Арці Дружби народів — 605 тис. грн;
  • «Зоряне небо» на велосипедно-пішохідному мосту, освітлення та ілюмінація поручнів — 127 тис. грн.

Додатково. The Page писало, якими були головні ялинки країни за роки незалежності України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини