Facebook Pixel

Обшуки у вугільного бізнесмена Кропачова: правоохоронці виявили масштабні махінації

Співробітники Державного бюро розслідувань та Національної поліції заарештували фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», частину групи компаній ТОВ «Укрдонінвест» – Віталія Кропачова. Йому висунуто звинувачення у заподіянні шкоди державі на суму 2 мільярди гривень внаслідок махінацій у вугільній галузі.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє пресслужба ДБР.

Quote«Працівники ДБР у тісній взаємодії з Національною поліцією затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест». Він через керівництво свого підприємства та службових осіб Міністерства енергетики України та Державної податкової служби України завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері», – йдеться у повідомленні.

Згідно з оперативною інформацією, український мільярдер привласнив собі активи, які раніше належали синові колишнього президента Олександра Януковича, який втік за кордон. Це дало йому фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками у східних регіонах країни.

Він, його представник, керуючий підприємством та бухгалтер об'єдналися у злочинне угруповання, яке систематично перешкоджало нормальній роботі та фінансово розорило Державне підприємство «ПК «Краснолиманська».

Зазначається, що це держпідприємство залежне від ТОВ «Краснолиманське», оскільки не має можливості проводити видобуток кам’яного вугілля з власних пластів, які знаходяться нижче, ніж пласти, які видобувались товариством.

На думку слідства, підприємець вирішив скористатися цією ситуацією і через угоди, пов'язані з податковими пільгами, які його організації присвоюють, прагнув довести державне підприємство до банкрутства. За його розробленою схемою всі відшкодування з бюджету, включаючи ті, що були отримані за рахунок застосування «нульової» ставки ПДВ, спрямовувалися комерсантам, тоді як державне підприємство штучно збільшувало заборгованість перед державою.

При цьому товариство користувалось обладнанням державного підприємства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉