Facebook Pixel

З початку року кількість справ про банкрутство фізосіб зросла в 2,2 раза

З початку року кількість справ про банкрутство фізичних осіб зросла в 2,2 рази

З початку року кількість справ про банкрутство фізичних осіб зросла в 2,2 рази

З початку 2024 року 343 громадянина звернулися до суду з проханням визнати їх неплатоспроможними. Це в 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. За весь минулий рік статус банкрута отримали 575 осіб. Про це пише Опендатабот.

Найменше справ про банкрутство було відкрито у 2019 році, коли закон вперше дозволив громадянам визнавати себе неплатоспроможними через суд. Тоді було відкрито 22 справи. Відтоді кількість таких справ постійно зростала: у 2020 році їх стало в 8,3 раза більше, а у 2021 році — в 2,7 раза.

Кількість справ про банкрутство

Кількість справ про банкрутство

Quote«На мою думку, судова статистика не відбиває реальну кількість боржників у скрутному становищі, яким допомогла би процедура банкрутства. Проте ця процедура не є відомою та поширеною серед українців, й на те є кілька причин: це дорого, складно та незрозуміло без допомоги адвоката, на якого в боржника вже просто може не стати коштів. Крім того, кредитори та фінансові установи не вельми охоче подають свої вимоги у такі судові справи, сподіваючись стягнути борг після відновлення платоспроможності людини та зекономити на судових витратах, або навпаки, намагаються торпедувати процедуру, дискредитуючи боржника. З іншого боку, громадянам теж необхідно усвідомити, що ця процедура не про списання боргів, а про спробу знайти згоду з кредиторами за допомогою судової процедури та арбітражного керуючого», — коментує адвокат, арбітражний керуючий, член Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих, фахівець з питань банкрутства Денис Лихопьок .

Загалом за цей період було відкрито 1993 справи про банкрутство. Половина банкрутів — це люди віком від 25 до 45 років (58% або понад 1,1 тис.). Більше третини банкрутів старші за 45 років (38,3% або 764 особи). Найменше випадків банкрутства серед молоді до 25 років — 3,7%.

В якому віці українці найчастіше стають банкрутами

В якому віці українці найчастіше стають банкрутами

Гендерний розподіл майже рівний: 54% банкрутів — чоловіки, а 46% — жінки.

Контекст

  • Верховна Рада дозволила фізичним особам набувати статусу банкрута у жовтні 2018 року. Процедура почала повноцінно діяти з 2019 року. Відтоді людина, яка потрапила у скрутне матеріальне становище, може ініціювати своє банкрутство і, пройшовши всю процедуру, звільнитися від боргів.
Подякувати 🎉