Facebook Pixel

Україна та Норвегія погодили транспортний безвіз

Україна та Норвегія погодили транспортний безвіз

Україна та Норвегія погодили транспортний безвіз

Україна та Норвегія погодили можливість продовження перевезень без дозволів до 30 вересня 2024 року . Про це повідомили у Мінінфраструктури.

У серпні 2024 року відбудеться засідання профільної комісії, за результатами якого очікується подальше продовження «транспортного безвізу» з Норвегією.

Quote«Наша мета та завдання – забезпечити можливість виконувати перевезення без дозволів для українських перевізників до якомога більшої кількості країн. Наразі ми домовилися з Норвегією про продовження попередньої Угоди, розраховуємо, що незабаром термін «транспортного безвізу» буде пролонгований. Лібералізація перевезень допоможе Україні не лише збільшувати обсяги вантажоперевезень, а й інтегруватись у європейську та світову транспортну систему», — зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

Слідом за продовженням «транспортного безвізу» між Україною та ЄС продовжується спрощення логістичних маршрутів для українських перевізників з іншими країнами.

У міністерстві звертають увагу на те, що лібералізація вантажних перевезень можлива для транспортних засобів стандарту екологічності Євро-5 та вище. Під час виконання перевезень на борту вантажівки водії повинні мати сертифікат, що підтверджує екологічний клас вантажівки.

Нагадаємо, вперше про «транспортний безвіз» Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури домовилось із норвезькими колегами у серпні минулого року, терміном до 30 червня 2024 року. Загалом же українським перевізникам доступний «транспортний безвіз» з 37 державами, включно із країнами Євросоюзу. За останній рік, окрім Норвегії, Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України вдалося домовитись про лібералізацію вантажних перевезень ще з Північною Македонією, Туреччиною, Молдовою, Грузією та Чорногорією.

Подякувати 🎉