Facebook Pixel

Лазерні двірники: Tesla спалюватиме бруд зі скла

Tesla  випалюватиме лазером бруд зі скла. Фото: Tesla

Tesla випалюватиме лазером бруд зі скла. Фото: Tesla

Tesla запатентувала технологію використання лазерів в якості двірників — вони в буквальному сенсі спалюють бруд із поверхні скла.

Компанія Ілона Маска продовжує заново винаходити автомобіль, попутно мінімізуючи кількість вузлів і агрегатів. Тепер настала черга склоочисників. Разом із раніше винайденим «Теслою» електромагнітним двірником їхню функцію виконуватиме лазерна установка. Судячи з того, що в описі патенту не йдеться про краплі дощу, їй відведена роль рятівника від найпроблемніших місць. Як приклад, промінь енергії за дві секунди очистив скло від плями пташиного посліду, так що «лазер просто випалить бруд, не пошкодивши поверхню».

Пристрій

Система з оптикою, блоком управління та випромінювачем повністю автономна і досить компактна — вона легко вміщається в ніші під капотом. Розпізнавши за допомогою датчиків забруднення місця скупчення сміття й оцінивши їхній обсяг, електроніка налаштовує інтенсивність променя і фокусує його на проблемному об'єкті. В описі написано, що він проникає на глибину, меншу ніж товщина скла, тобто не потрапляє до салону. Проте винахідники уточнюють, що найоптимальніше подібний метод очищення використовувати в гаражі або за повної зупинки автомобіля.

Telegram Logo
Варіанти установки лазерного двірника. Скан: Tesla

Варіанти установки лазерного двірника. Скан: Tesla

Ореол застосування

Патент виданий на «імпульсне лазерне очищення від сміття, що скупчилося на скляних виробах транспортних засобів та фотоелектричних агрегатах». Згідно з кресленнями, подібна технологія очищення доступна не тільки для лобового й іншого автомобільного скла, але взагалі будь-яких скляних поверхонь — від оптики автопілотів і камер заднього виду до сонячних панелей в будинках.

«Звичайні двірники можуть розмазувати бруд по поверхні, а рухомі щітки здатні відволікати водія, — говориться в описі до патентної заявки. — У той час як лазер здатний моментально позбутися будь-якого забруднення. Він просто випалить бруд, не пошкодивши самої поверхні».

Розгляд патентної заявки зайняв більше двох років — вона була подана в травні 2019 року, а схвалення від відомства з патентів і товарних знаків США отримано тільки у вересні. Заковика трапилася з приводу безпеки даного випромінювання для оточуючих. Фахівців бюро насторожує інтенсивність випромінювання — вона може завдати шкоди тим, хто знаходиться в салоні, а також водієві та пасажирам сусідніх автомобілів і пішоходам, які проходять повз.

Коментарі

Всі новини