Facebook Pixel

Судді Тандиру продовжили запобіжний захід після смертельної ДТП на блокпосту в Києві

Судді Тандиру продовжили запобіжний захід після смертельної ДТП на блокпосту в Києві

Судді Тандиру продовжили запобіжний захід після смертельної ДТП на блокпосту в Києві

У четвер, 23 травня, Святошинський районний суд Києва продовжив термін арешту судді Олексію Тандиру, який обвинувачений у смертельній ДТП під впливом алкоголю.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Підозрюваний залишиться під вартою до 21 липня 2024 року без права на внесення застави.

Що відомо про справу Тандира

У ніч із 26 на 27 травня 2023 року сталося зіткнення, внаслідок якого загинув 23-річний нацгвардієць Вадим Бондаренко, збитий на блокпосту в Києві автомобілем, за кермом якого був Олексій Тандир.

Згідно з заявою ДБР, суддя, що став учасником ДТП, після інциденту відмовився проходити медичний огляд щодо сп'яніння. Однак пізніше у нього було взято біологічні зразки примусово.

27 травня Олексія Тандира відправили під варту без можливості внесення застави. 18 серпня Печерський суд ухвалив рішення залишити суддю під вартою до 9 вересня. 10 липня в ДБР було отримано інформацію про те, що Тандир перебував за кермом у нетверезому стані.

ЗМІ повідомляли, що Тандир, перебуваючи в СІЗО, продовжує отримувати зарплату в Макарівському районному суді Київської області. Сам суддя заперечував це.

31 січня стало відомо, що розгляд справи судді Тандира було припинено дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя. Член ВРП Віталій Саліхов пояснив це рішення нестачею часу, наголосивши, що прокуратура не надавала необхідні документи у встановлені терміни. Закон надає членам Ради 30 днів для прийняття висновку у справі.

20 лютого ЗМІ повідомляли, що Тандиру нараховували надбавки до зарплати тоді, коли він перебував у СІЗО.

24 квітня Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя внесла подання про звільнення судді Олексія Тандира.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉