Facebook Pixel

Суд зменшив заставу для Романа Гринкевича до 469 млн грн

14 березня суд залишив Романа Гринкевича під вартою. Однак він зменшив його заставу до 469 млн грн.

Про це пише «Суспільне».

Він є одним з пʼятьох підозрюваних, як і його батько, у межах справи про постачання одягу для ЗСУ.

У чому правоохоронці підозрюють Гринкевичів

ДБР наразі розслідує справу про оборудки Гринкевичів із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Але низку контрактів реалізували не повністю, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень. Наразі сума зменшена до майже 1 млрд грн

Ігор Гринкевич намагався викрутитися з ситуації. Підприємець спробував дати хабаря у розмірі 19 млн грн, або $500 тис., одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Однак працівники ДБР затримали львівського бізнесмена.

Тим часом дружина Гринкевича Світлана 17 травня 2023 року стала власницею двох квартир у Києві на вулиці Драгомирова (Печерськ) — площею 51,6 кв. м та 123,6 кв. м. Загальна ринкова вартість житла оцінюється приблизно від 30 до 35 млн грн. А у листопаді 2023 року Світлана Гринкевич придбала земельну ділянку у Львівській області.

У березні 2023 року Світлана Гринкевич придбала мотельний комплекс «Катерина», розташований на обхідній дорозі (500 м від стадіону «Арена-Львів»). Дружина Гринкевича працює викладачкою в одному з університетів Львова.

9 січня заступник міністра оборони України Віталій Половенко заявив, що міністерство розірвало усі контракти з Гринкевичем. Пізніше він додав, що один ще діє.

Міністерство оборони України розриває укладені угоди з компаніями львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича — одного з найбільших постачальників відомства.

11 січня суд заарештував майно сім’ї Гринкевичів. 17 січня ДБР повідомило про підозру п’яти членам сім'ї та друзям Гринкевичів.

18 січня ДБР оголосило у розшук Романа Гринкевича. 22 січня вранці правоохоронці затримали його в Одесі. У той же день Печерський суд обрав арешт Роману Гринкевичу із заставою у розмірі 469 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉