Facebook Pixel

Суд відмовився повернути Приватбанку 247 АЗС групи «Приват»

Приватбанк повідомив про розірвання угод лізингу з власниками АЗС мережі «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Однак 10 березня суд заборонив будь-які дії, спрямовані на повернення об’єктів у власність банку. Позов щодо дій банку подали 38 компаній, які погодили сублізінг АЗС з компаніями групи «Приват».

Згідно з матеріалами суду, 15 компаній з групи «Приват» у 2016 році уклали угоди лізингу з Приватбанком та отримали від нього 247 АЗС. Згодом компанії передали ці станції 38 компаніям-операторам. Загальна сума заборгованості компаній «Привату» за угодами лізингу складає понад 2 млрд грн.

Крім того, згідно з матеріалами судових процесів, які відбувалися між компаніями «Привату» та Приватбанком, «Укрнафта» офіційно зверталася до банку з проханням дати згоду на передачу частини АЗС у сублізинг.

Telegram Logo

Приватбанк уже розіслав компаніям-власникам АЗС повідомлення про розірвання договорів та отримав приписи нотаріусів щодо примусового повернення майна.

Однак компанії, що орендували АЗС у компаній групи «Приват», вважають, що дії банку порушують їхні права на володіння та використання об’єктів.

Суд заборонив Приватбанку здійснювати будь-які дії, направлені на розрив договорів компаній-орендаторів з компаніями групи «Приват», або самому розривати угоди лізингу.

Без врахування станцій «Укрнафти» згадані АЗС складають 25% загальної кількості станцій групи «Приват».

Контекст. У 2019 році Приватбанк почав реалізацію 66 непрацюючих нафтобаз групи «Приват», які опинилися у власності банку за угодами лізингу.

Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку і залишив чинним рішення про стягнення з нього майже 22 млн грн на користь Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) Ігоря Коломойського.

Коментарі

Всі новини