Facebook Pixel

Печерський суд продовжив арешт Роману Гринкевичу

Печерський суд Києва продовжив арешт Роману Гринкевичу ще на два місяці із можливістю застави – 393 мільйони гривень.

Про це повідомляє «Суспільне» з посиланням на адвоката Гринкевича Андрія Гуджала.

У чому правоохоронці підозрюють Ігоря та Романа Гринкевичів

За даними ДБР, Гринкевичі займалися закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. У межах цієї справи слідчі встановили, що їхні компанії виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Але низку контрактів реалізували не повністю, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень. Наразі сума зменшена до майже 1 млрд грн.

Гринкевич намагався викрутитися з ситуації. Підприємець спробував дати хабаря у розмірі 19 млн грн, або $500 тис., одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Однак працівники ДБР затримали львівського бізнесмена.

Тим часом дружина Гринкевича Світлана 17 травня 2023 року стала власницею двох квартир у Києві на вулиці Драгомирова (Печерськ) — площею 51,6 кв. м та 123,6 кв. м. Загальна ринкова вартість житла оцінюється приблизно від 30 до 35 млн грн. А у листопаді 2023 року Світлана Гринкевич придбала земельну ділянку у Львівській області.

У березні 2023 року Світлана Гринкевич придбала мотельний комплекс «Катерина», розташований на обхідній дорозі (500 м від стадіону «Арена-Львів»). Дружина Гринкевича працює викладачкою в одному з університетів Львова.

9 січня заступник міністра оборони України Віталій Половенко заявив, що міністерство розірвало усі контракти з Гринкевичем. Пізніше він додав, що один ще діє.

Міністерство оборони України розриває укладені угоди з компаніями львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича — одного з найбільших постачальників відомства.

11 січня суд заарештував майно сім’ї Гринкевичів. 17 січня ДБР повідомило про підозру п’яти членам сім'ї та друзям Гринкевичів.

18 січня ДБР оголосило у розшук Романа Гринкевича. 22 січня вранці правоохоронці затримали його в Одесі. У той же день Печерський суд обрав арешт Роману Гринкевичу із заставою у розмірі 469 млн грн.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉