Facebook Pixel

Міжнародний арбітраж призначив Міноборони 108 млн грн

Міжнародний арбітраж присудив Міністерству оборони України $2,7 млн, або приблизно 108 млн грн. Рішення стосуються зовнішньоекономічних договорів на постачання речового майна для ЗСУ.

Про це пише Міноборони.

Згідно з укладеними договорами, Міноборони повністю виконало свої зобов'язання та вчасно оплатило вартість товарів. Однак жоден з іноземних постачальників не поставив товар вчасно. Ба більше, деякі контрагенти не привезли частину товару, оплачену за договором. У звʼязку з цим оборонне відомство звернулося до міжнародного арбітражу щодо стягнення вартості непоставленого товару та штрафних санкцій за несвоєчасне постачання.

Міноборони також вимагало стягнення відсотків річних за користування коштами.

Арбітраж задовольнив позови Міноборони, й відтепер кошти за непоставлений товар підлягають негайному поверненню відомству. До того ж арбітраж зобов'язав іноземних постачальників сплатити відсотки, які продовжують нараховуватися на кошти до моменту їх повернення Міноборони.

Нагадаємо, що аудитори Міністерства оборони України з’ясували, що військові частини безпідставно виплачували додаткову грошову винагороду окремим військовослужбовцям. Сума збитків відомства склала 186 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉