Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

США та Британія звинуватили Росію у випробуванні протисупутникової зброї. Відповідь РФ

Велика Британія та США вважають, що Росія провела у космосі випробування зброї – апарату, який може знищувати супутники на навколоземній орбіті. Варто зазначити, що Велика Британія, на відміну від США, вперше звинуватила Росію у випробуванні у космосі, зазначивши, що уряд країни недооцінив загрозу, що надходить від РФ.

Як пише «BBC Україна», віцемаршал авіації та очільник британського космічного управління Харві Сміт заявив, що Лондон стурбований такою поведінкою Росії.

Quote«Це загрожує мирному використанню космосу. Запущений Росією на орбіту апарат має характеристики, які свідчать про його військове призначення. Ми закликаємо Росію більше не проводити подібних випробувань», — заявив він.

Помічник держсекретаря США з міжнародної безпеки та нерозповсюдження Крістофер Форд заявив, що Росія хоче обмежити можливості США, хоча сама не хоче зупиняти свою космічну програму, звинувативши країну в лицемірстві.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Але пізніше в Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що проведені Міноборни випробування не створювали загрози для інших космічних об’єктів і не порушували норм і принципів міжнародного права.

«Розглядаємо цей черговий антиросійський випад як частину ініційованої Вашингтоном цілеспрямованої інформаційної кампанії з дискредитації російської космічної діяльності та наших мирних ініціатив щодо запобігання гонки озброєнь у космічному просторі. Американські та британські представники знову намагаються подати ситуацію в перекрученому вигляді, щоб відвернути увагу міжнародної громадськості від реальних загроз у космосі», — заявили в міністерстві.

Кореспондент ВВС з питань оборони Джонатан Біл вважає, що інцидент збільшує ризик того, що незабаром почнуться перегони озброєнь у космосі. А інший кореспондент BBC з питань оборони Джонатан Маркус заявляє, що випробування протисупутникової зброї Росією вписується в ту активність, яку проявляє країна в космосі.

Йдется про те, що у лютому стало відомо, що два россійські супутники маневрували близько до американського, а у квітні Росія провела випробування протисупутникової зброї наземного базування.

«Очевидно, що Москва розглядає можливість використання одного супутника для знищення іншого. Інтерес до подібної зброї зростає, зважаючи на те, як ми залежимо від орбітальних апаратів, що займаються, наприклад, збором розвідданих, забезпеченням зв'язку, навігацією та раннім оповіщенням. Договору, який би безпосередньо забороняв або обмежував подібні озброєння, не існує, хоча деякі країни говорили про необхідність такої угоди. Але з військової точки зору космос вже став новим кордоном», — пише BBC.

Контекст. Росія 15 липня випробувала новий супутник. За даними Міністерства оборони країни, було проведено перевірку працездатності нового малого супутника-інспектора, за допомогою якого обстежили інший вітчизняний апарат.

Але пізніше космічне командування США заявило, що в цей час від супутника «Космос-2543» відокремився інший об’єкт, який позначений у каталозі номером 45915. Країна також заявляє, що Росія провела неруйнівні випробування космічної протисупутникової зброї.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини