Facebook Pixel

США та Німеччина попередять Росію в угоді про «Північний потік – 2» – Bloomberg

США та Німеччина близькі до угоди щодо газопроводу Nord Stream 2. Фото: neftegaz.ru

США та Німеччина близькі до угоди щодо газопроводу Nord Stream 2. Фото: neftegaz.ru

Згідно з чорновим текстом угоди, США та Німеччина близькі до угоди щодо газопроводу Nord Stream 2, що передбачає введення санкцій та інших заходів у відповідь, якщо Росія спробує використовувати енергоносії як зброю проти України.

Про це повідомило Bloomberg.

Німеччина вживатиме заходи сама, одночасно наполягаючи на вжитті заходів на європейському рівні, включно з обмеженням російського експорту енергоносіїв.

Telegram Logo

Високопоставлений американський чиновник пояснив, що формулювання в угоді навмисно використано неконкретні, щоб Росія не знала напевно, що на неї чекає в разі порушення. Чиновник не виключив, що ці дії можуть передбачати обмеження постачання газу з Росії до Німеччини.

Очікується, що угоду буде підписано найближчими днями перед візитом президента Володимира Зеленського до США. Радник Держдепартаменту Дерек Чолле мав прибути в Україну 20 липня, щоб обговорити питання трубопроводу, перш ніж вирушити до Польщі, яка також проти цього газопроводу.

Згідно з проєктом угоди, США та Німеччина мають намір внести інвестиції на суму до $1 млрд у так званий «Зелений фонд», щоб допомогти Україні перейти на чистіші джерела енергії. У тексті йдеться, що Німеччина зобов'язується вкласти у фонд початкові $175 млн.

Німеччина також призначить спеціального посланця — із фінансуванням у розмірі $70 млн — для підтримання двосторонніх енергетичних проєктів з Україною.

Угода зобов'яже Німеччину використовувати важелі впливу для продовження угоди про транзит газу між Україною та Росією на строк до 10 років після її закінчення у 2024 році. Ці переговори мають розпочатися не пізніше 1 вересня.

Контекст. Будівництво газопроводу «Північний потік — 2» завершиться в серпні 2021 року, заявив виконавчий директор компанії Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг. Він розраховує, що магістраль почне працювати до кінця 2021 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини