Facebook Pixel

НАБУ спрямувало до суду справу проти ексголови Верховного суду Князєва

НАБУ і САП направили до ВАКС справу колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва. Його звинувачують у хабарі у розмірі $2,7 млн.

Про це пише НАБУ.

Що відомо щодо справи підкупу ексголови Верховного суду Князєва

Нагадаємо, що ввечері 15 травня 2023 року НАБУ взяло під варту голову Верховного суду України Всеволода Князєва під час отримання хабаря у розмірі $2,7 млн. Передавав йому гроші Олег Городецький. Князєв, ймовірно, отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго.

За даними НАБУ, ці кошти були призначені на справу щодо законності придбання Жеваго Полтавського ГЗК. 19 квітня 2023 року Верховний суд підтвердив законність придбання у 2002 році пакету акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, одним з акціонерів якої є Костянтин Жеваго.

Пресслужба Жеваго всі звинувачення відкидає.

16 травня 2023 року Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВС Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду. За це проголосували 138 суддів.

18 травня Вища рада правосуддя дозволила тримати під вартою ексголову Верховного суду України Всеволода Князєва.

26 травня на Пленумі суддів новим очільником Верховного суду України було обрано 56-річного Станіслава Кравченка.

11 липня Вищий Антикорсуд продовжив арешт ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву ще на два місяці, до 8 вересня 2023 року. Князєв може ще внести заставу у розмірі 75 млн грн.

11 жовтня ВАКС продовжив арешт Князєва до 9 грудня 2023 року, однак суд зменшив указаному підозрюваному розмір застави з 45 млн грн до 35 млн грн.

13 жовтня ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та адвокатом Городецьким. Він зобов'язується виплатити 50 млн грн на потреби ЗСУ.

31 січня 2024 року за Князєва внесли заставу у розмірі 18,168 млн грн і він вийшов із СІЗО.

6 лютого Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя Всеволода Князєва.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉