Facebook Pixel

Вбивство Чорновола: версія сина та слідства

В'ячеслав Чорновіл / фото УНІАН

В'ячеслав Чорновіл / фото УНІАН

Що сталося

14 вересня колишній заступник генерального прокурора України Микола Голомша заявив, що лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола вбили ударами кастета по голові.

Quote«Ми розслідували справу про вбивство Чорновола… і встановили, що Чорновола було вбито. Було вбито чотирма ударами кастета в потиличну ділянку голови, і таким самим кастетом було добито водія», — розповів Голомша 14 вересня в ефірі «4 каналу».

Інформація про те, що Чорновола вбили, з’явилася далеко не вперше. Роками різні політики, зокрема син політика, говорили про те, що це було політичне вбивство, а не нещасний випадок.

Смерть Чорновола

Як відомо, В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Автомобіль Чорновола врізався в КамАЗ із причепом, який розвертався посеред шосе. Чорновіл загинув на місці.

Telegram Logo
Меморіал на місці смерті Чорновола

Меморіал на місці смерті Чорновола

Чому сталося зіткнення з КамАЗом, мало б дізнатися слідство. Але за 22 роки різних розслідувань, міжнародних експертиз і теорій змов правди так і не дошукалися.

Що каже син політика Тарас Чорновіл

Quote«Нічого нового (у заяві Голомші — ред.) немає, ці дані були в тисячах матеріалів. Микола Голомша не був учасником процесу, він не був безпосередньо задіяний у слідстві, але як куратор він знав основну інформацію, тому нагадав в ефірі кілька обставин, які мали значення», — зазначив Чорновіл у коментарі виданню The Page.

Чорновіл додав, що колишній заступник прокурора розповів про різні моменти щодо слідства, але одна річ була контроверсійна — згадка про так зване добивання кастетами політика після тої аварії.

Quote«Вона випливає тільки з того, що слідство реально дуже грубо фальшувалося. А коли Голомша був заступником генерального прокурора, вперше провели адекватні експертизи за старими матеріалами та зрозуміли невідповідність тих даних, які були подані раніше. Зокрема, там були ушкодження в батька, які незрозуміло, як з’явилися. Один з експертів зробив висновок, що такі травми могли бути спричинені ударами кастетом. Але я б не взявся робити такий кінцевий висновок, бо, по-перше, ми довели в суді, що наступна машина з батьковими соратниками під’їхала через 30-40 секунд, а по-друге, там не можна було так посунутися, замахнутися та вдарити», — пояснив Тарас Чорновіл.

Він зазначив, що цей експерт просто довів, що всі дії та висновки слідства були абсолютно необґрунтовані.

Тарас вважає, що слідство взагалі не надало висновку, звідки були ті удари, які стали смертельні для Чорновола. А завдяки міжнародним експертам була повністю спростована версія звичайної аварії.

Quote«На мою думку, вбивство мого батька сталося винятково через підлаштовану автомобільну аварію, але аж ніяк не через добивання кастетом. З цього просто роблять пусту сенсацію. Справа досі не закрита, потрібно її піднімати та реально розслідувати», — вважає син політика.


Тарас Чорновіл / фото УНІАН

Тарас Чорновіл / фото УНІАН

Також він прокоментував проведену 2011 року ексгумацію тіла Чорновола.

Quote«Ексгумація мого батька була зроблена в абсолютно аморальний спосіб. Ми домовлялися, що я можу запропонувати людей, які візьмуть у ній участь, і що я буду присутній. Але її провели таємно та швидко просто на мій день народження. Після неї настільки пошкодили останки батька, особливо череп, що вже нічого неможливо довести», — розповів Тарас.

Для розслідування смерті Чорновола потрібна політична воля, але, на думку його сина, її наразі немає.

Що каже політолог про заяву колишнього заступника прокурора

Політолог Віктор Таран розповів у коментарі виданню The Page, що він не сумнівається в тому, що Чорновола вбили.

Quote«Тоді я працював у Народному русі, бачив ситуацію зсередини та можу сказати, що в нас ніколи не виникало сумнівів, що В’ячеслава Максимовича вбили. Більше того, ми постійно вимагали правди. Ми вважаємо, що це правда, тому що напередодні виборів у 1999 році Чорновіл був певною загрозою та міг заважати Кучмі та його оточенню», — поділився політолог.

За словами Тарана, виникають запитання до самого пана Голомші щодо того, чому ця версія озвучена саме тепер і скільки років він про це знає. Також є запитання без відповідей до Пшонки та Луценка.

Політолог вважає, що натепер мало шансів знайти виконавців і замовників.

Quote«Я не маю сумнівів, що В’ячеслава Чорновола вбили, але політичної волі розслідувати цю справу немає, тому що це виведе на тодішніх перших осіб держави», — заявив Таран.

Коментарі

Всі новини