Facebook Pixel

Сировинна інфляція сповільнить розвиток сонячної енергетики

solar. Фото: pixabay.com

solar. Фото: pixabay.com

З початку року ціни на модулі до сонячних станцій (СЕС) зросли на 18%, а за 12 місяців більш ніж в чотири рази через зростання цін на ключовий ресурс — полікремній.

Полікристалічний кремній є кремній високої чистоти, який є основним інгредієнтом у виробництві сонячних фотоелектричних панелей. Зараз цей ресурс переживає серйозний дефіцит пропозиції, що добре для постачальників, але не для виробників сонячної енергії, пише oilprice.

Менш ніж за 12 місяців ціни на полікремній підскочили з $6,19 за кг до $25,88 за кг. І він може піти далі вгору протягом наступних півтора років.

Telegram Logo

Для виробників сонячних батарей це не просто означає більш високі ціни на кінцеву продукцію; це означає потенційні затримки проекту, тому що витрати просто не прийнятні.

Акції First Solar (NASDAQ: FSLR) з початку року впали на 24%, але зросли більш ніж в два рази в порівнянні з березнем 2020 року. Акції SunPower (NASDAQ: SPWR) також знижуються з початку року. Більшість акцій компаній зі сфери сонячної енергетики вже торгувалися з високим коефіцієнтом прибутку, тобто, були перекуплені.

Зате у постачальників все прекрасно. Акції Daqo New Energy (NYSE: DQ) зросли більш ніж на 620% на тлі зростання сировини і виручки. У II кварталі виручка може навіть подвоїтися, оскільки середні відпускні ціни на полікремній для СЕС виросли приблизно на 10% на початку 2021 року.

Німецька компанія Wacker Chemie AG, ще один ключовий постачальник полікремнію, зросла на 156% за останні 12 місяців. Це єдина компанія, не з Китаю, яка на даний момент дійсно входить в п'ятірку найбільших виробників полікремнію.

Xinte Energy (HKG: 1799), один з чотирьох провідних китайських постачальників, планує створення найбільшого в світі комплексу з виробництва полікремнію у Внутрішній Монголії із запланованою виробничою потужністю 200 тис. тонн в рік. У Сіньцзяні у неї вже є завод потужністю 80 тис. тонн.

Довідка. Близько 45% всього полікремнію, використовуваного в СЕС, надходить з Синьцзян-Уйгурського автономного району КНР на північному заході Китаю. Близько 35% надходить з інших регіонів Китаю. Ще близько 20% надходить з інших регіонів планети.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини