Facebook Pixel

«Швидка» у 2025 змінить маршрути: що відомо

Уряд України вніс зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів, а також визначення їхніх меж. Починаючи з січня 2025 року маршрути екстреної медичної допомоги будуть узгоджуватися з Міністерством охорони здоров’я, що дозволить підвищити ефективність надання медичних послуг. Про це пише МОЗ.

Протягом багатьох років швидка допомога доставляла пацієнтів до найближчої лікарні, однак не завжди такі заклади мали потрібне обладнання, спеціалістів і ресурси. Через це втрачався дорогоцінний час, особливо у випадках, коли потрібне негайне втручання, наприклад, при інсультах, інфарктах або політравмах. Для вирішення цієї проблеми була створена ефективна мережа медичних закладів.

Уряд впровадив важливі зміни, які спрямовані на покращення доступу до якісної медичної допомоги. Відтепер швидка допомога доставлятиме пацієнтів до спеціально визначених лікарень, які мають все необхідне для лікування.

Ще одна важлива зміна — з 2025 року до єдиного медичного простору приєднаються медичні заклади, підпорядковані МОЗ, вищі медичні навчальні заклади, Національна академія медичних наук та інші установи. Це означає, що такі провідні заклади, як Інститут серця та лікарня Феофанія, стануть доступними для всіх пацієнтів і будуть включені до маршрутів екстреної допомоги. Ці кроки спрямовані не лише на покращення логістики, але й на оптимізацію медичних послуг та ефективне використання наявних ресурсів, зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Завдяки нововведенням у маршрути транспортування пацієнтів екстреною допомогою тепер включені не тільки комунальні лікарні, а й державні медичні заклади, затверджені МОЗ. Це забезпечує максимально швидке доставлення пацієнтів із критичними станами, такими як інсульти, інфаркти чи важкі травми, до спеціалізованих лікарень.

У підсумку, доступ до якісної медичної допомоги стане простішим. Пацієнти зможуть отримувати лікування в закладах, які відповідають їхнім потребам, зокрема мають необхідне обладнання та кваліфікованих спеціалістів відповідного профілю. Крім того, покращиться координація між медичними установами, що сприятиме оперативнішій реакції на невідкладні ситуації.

Формування ефективної мережі медичних закладів у Києві має свої особливості, які враховані в оновленому Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів. У столиці розташовано чимало спеціалізованих медичних установ, таких як лікарня «Феофанія» або Центр дитячої кардіології та кардіохірургії. Вони надають послуги певним категоріям пацієнтів або працюють у вузькоспеціалізованих напрямах і не входять до загальної мережі лікарень, як це організовано в інших регіонах. Тому для Києва адаптовано критерії формування медичної мережі з урахуванням цих особливостей. Це дозволяє включати спеціалізовані та відомчі заклади до маршрутів екстреної медичної допомоги, розширюючи доступ до їхніх послуг для ширшого кола пацієнтів.

Подякувати 🎉