Facebook Pixel

Що робити в разі втрати або пошкодження посвідчення УБД

Що робити в разі втрати або пошкодження посвідчення УБД

Що робити в разі втрати або пошкодження посвідчення УБД

Посвідчення учасника бойових дій — це документ, який підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Посвідчення необхідне для оформлення гарантованих пільг та виплат.

Якщо ваше посвідчення УБД загублене або пошкоджене через бойові дії, не варто панікувати: ви можете відновити цей документ. Як це зробити — пояснюють юристи Українського ветеранського фонду.

У разі, якщо посвідчення видавала міжвідомча комісія, для відновлення цього документа необхідно на електронну пошту Міністерства у справах ветеранів [email protected] надіслати такі документи:

  • власноруч завірені копії сторінок паспорта (1, 2 та 11, 12);
  • власноруч завірену копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • фотографії розміром 3х4 (2 штуки);
  • заяву про заміну зіпсованого / втраченого посвідчення з уточненням причин втрати (заява пишеться в довільній формі, з обов’язковим зазначенням своєї електронної пошти та номера мобільного телефону);
  • якщо посвідчення пошкоджене, воно також додається до заяви для підтвердження його непридатності.

Фотокартки та пошкоджене посвідчення, яке підлягає знищенню, необхідно надіслати «Укрпоштою» на адресу Міністерства у справах ветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 01001.

Якщо посвідчення було втрачене, необхідно подати відповідну заяву до відділу поліції. Рекомендується також опублікувати оголошення у газеті про втрату документа, вказавши прізвище, ім'я та по батькові, що зазначені в ньому.

До переліку необхідних документів слід додати копію заяви в поліцію та копію оголошення у газеті, а також, якщо є, копію посвідчення.

Для демобілізованих процедура відновлення посвідчення передбачає написання заяви до ТЦК та СП за місцем обліку. ТЦК подає запит у ту установу, яка видавала посвідчення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉