Facebook Pixel

Як відбуватиметься навчання в українських школах у разі блекаутів

Деякі українські школи зможуть продовжувати навчання навіть за відключення електроенергії. Також навчальні заклади зможуть за потреби продовжити зимові канікули та завершити навчальний рік у червні. Про це в інтерв’ю порталу Dovidka.info розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

За його словами, немає універсального рішення для функціонування навчальних закладів в умовах зимових блекаутів. Адже ситуація у кожному регіоні відрізняється. Наприклад, деякі школи:

  • Оснащені автономним опаленням (власними котельнями) та здатні підтримувати свою систему теплопостачання за допомогою генераторів, що дозволяє їм продовжувати роботу під час відключень електроенергії (таких шкіл близько 50%).
  • Підключені до централізованого теплопостачання та можуть теоретично функціонувати в умовах відключення електроенергії.
  • Мають генератори, які забезпечують достатню потужність освітлення класів, але недостатню для приготування їжі.
  • Не обладнані генераторами.
Quote«Існує безліч рішень. Одним із них є зміна розкладу уроків залежно від світлового дня. Це означає, що у разі відключення електроенергії заняття почнуться пізніше, але при цьому буде забезпечений необхідний температурний режим. […] Якщо потужності генераторів у навчальних закладах вистачить лише для освітлення, то школи скорочуватимуть кількість уроків», – пояснив Андрій Сташків.

Водночас, як зазначив заступник міністра освіти і науки, дистанційне навчання може бути серйозною проблемою. Якщо вимкнення електроенергії буде тривалим, вчителі не зможуть проводити заняття в онлайн-форматі, і школярам доведеться займатися в асинхронному режимі. Це означає, що педагоги надсилатимуть учням завдання, а потім перевірятимуть виконані роботи.

Quote«Є розроблені матеріали на платформі «Всеукраїнська школа офлайн», які вчителі можуть використовувати. Крім того, для шкіл зараз готують модифіковані програми, де буде більше варіативної частини, завдяки чому педагоги матимуть змогу вибирати певні теми для поглибленого вивчення», – додав Андрій Сташків.
Подякувати 🎉