Facebook Pixel

СБУ затримала керівників оборонного заводу, які поставили ЗСУ 120 тис. бракованих снарядів

СБУ затримала керівників оборонного заводу, які поставили ЗСУ 120 тис. бракованих снарядів

СБУ затримала керівників оборонного заводу, які поставили ЗСУ 120 тис. бракованих снарядів

СБУ спільно з Міноборони провели спецоперацію, під час якої затримали гендиректора одного з оборонних заводів у Дніпропетровській області та його першого заступника. Їх підозрюють у причетності до постачання на фронт 120 тисяч мінометних снарядів, що виявилися непридатними для використання в бойових умовах.

Про це йдеться в повідомленні СБУ від 29 квітня.

За даними слідства, на початку 2024 року завод уклав угоду з державним Агентством оборонних закупівель на виготовлення великої кількості мінометних боєприпасів для Сухопутних військ. Проте замість дотримання стандартів якості керівництво підприємства вирішило зекономити, використовуючи дешеві й невідповідні матеріали, аби отримати якомога більший прибуток з коштів державного бюджету.

За інформацією СБУ, це призвело до серйозних проблем із боєздатністю снарядів: основні метальні заряди не активували капсуль, а додаткові елементи не відповідали вимогам військових стандартів. У результаті такі боєприпаси були не лише неефективними, а й небезпечними у бойових умовах. До незаконної схеми долучили й військовослужбовців, які мали контролювати якість продукції. Вони свідомо замовчували про технічні недоліки та засвідчували придатність боєприпасів, підписуючи підроблені документи.

У результаті таких дій армія отримала 120 тисяч дефектних мінометних пострілів, які не можна було використовувати в бойових умовах.

На цей час СБУ затримала чотирьох осіб, причетних до махінацій, включно з посадовими особами заводу та військовими інспекторами. Усім їм оголосили підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України — дії, що перешкоджають діяльності ЗСУ, вчинені у змові групою осіб та спричинили тяжкі наслідки. Згідно з законом, підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Це прокоментував голова Громадської антикорупційної рада при Міноборони Юрій Гудименко.

Quote«Країна опинилася заручником у ситуації, коли обидва варіанти погані: не саджати відповідального за такий скандал не можна, але і тепер, коли саджають, краще не стає, бо цей обезголовлений завод все ще має поставити колосальний обсяг боєприпасів для Сил оборони. Звичайно, що в нормальній ситуації диверсифікація виробників і постачальників могла б зменшити удар по обороноздатності. Але на цей завод, який раз за разом зривав строки постачання, так само вперто заключались все нові і нові контракти», — написав він.
Подякувати 🎉