Facebook Pixel

СБУ викрила антивакцинаторську ботоферму, яку використовували проросійські агітатори

Служба безпеки України викрила проросійську антивакцинаторську ботоферму в Чернівцях. Про це повідомляється на сайті відомства.

Власники ботоферми спеціалізувалися на створенні та розкручуванні бот-акаунтів у соціальних мережах, які вони продавали на чорному ринку. Вони створили понад 20 тис. верифікованих у соцмережах ботів із використанням підроблених українських паспортів. Оперативники встановили, що більшість профілів скупили проросійські агітатори.

Ботів використовували для дискредитації української держави та Збройних Сил України, для виправдання збройної агресії РФ та підбурювання антивакцинаторських настроїв.

За даними слідства, до групи «кібербізнесменів» входило близько 15 осіб. Діяльність проводили в спеціально орендованому офісі в Чернівцях. Під час обшуків, проведених в офісному приміщенні, де базувалася ботоферма, правоохоронці виявили та вилучили: комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності, спеціальне програмне забезпечення, майже 6400 стартових пакетів українських та іноземних мобільних операторів, зокрема російських, понад 4 тис. платіжних карток українських банків. Наразі тривають слідчі дії для виявлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до схеми осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉