Facebook Pixel

Болгари переобрали президента Радева, який двічі назвав Крим російським

Румен Радев переміг на виборах у Болгарії. Фото: Flickr

Румен Радев переміг на виборах у Болгарії. Фото: Flickr

Болгарський Центрвиборчком опрацював 99,82% бюлетенів і назвав ім’я переможця президентських виборів у країні. Ним став чинний глава держави Румен Радев, якого підтримали 66,7% населення. Його головний суперник — Анастас Герджиков — здобув 31,82% голосів. Нікого не підтримали 1,48% виборців, пише місцеве медіа BTV.

Радев відомий своїми проросійськими симпатіями та близькістю до Кремля, водночас його опонент виступає за проєвропейський напрямок розвитку країни.

Контекст. Нагадаємо: днями Радев під час телевізійних дебатів заявив про фактичну належність окупованого Криму Росії та неефективність антиросійських санкцій ЄС. Пізніше він знову повторив свої слова, однак визнав, що анексія українського півострова Росією була «порушенням міжнародного права».

Telegram Logo

«Драми немає. Питання цілком зрозуміле. Анексія Криму — це порушення міжнародного права, але, як я говорив минулого вечора, є реалії в політиці, і натепер Крим належить Росії», — підсумував Радев.

МЗС України у відповідь на слова болгарського президента наголосило, що заява Радева «не сприяє розвитку добросусідських відносин України та Болгарії та різко дисонує з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави в її міжнародно визнаних кордонах».

Посол Болгарії в Україні Костадін Коджабашев запевнив у «незмінній позиції болгарської сторони щодо підтримки територіальної цілісності України, а також Криму як невід’ємної частини території української держави, та зусиль із деокупації півострова, зокрема за участі Болгарії в роботі Кримської платформи».

Коментарі

Всі новини