У соціальних мережах з’явилися кадри, на яких показано, як росіяни збільшують обсяги кустарного виробництва імпровізованих штурмових машин без зброї, відомих як «джихад-мобілі», один з яких був створений на основі ГАЗ-66. Про це пише defence-ua.
Безумовно, вже раніше фіксувалися випадки, коли росіяни намагалися штурмувати позиції ЗСУ, використовуючи лише захищені вантажівки «Урал», які також не мали зброї, не кажучи вже про ті ж «гольф-кари». Тому, на перший погляд, історія з «джихад-мобілями» не виглядає чимось новим для військових рф. Однак, з іншого боку, важливо звернути увагу на сам факт того, що росіяни активно масштабують кустарне виробництво штурмових машин, навіть якщо це відбувається на рівні приватної ініціативи.
Тут з самого початку виникає припущення, що Китай міг скоротити обсяги поставок «гольф-карів» Desertcross 1000 для російських військових. Або ж можна припустити більш прозаїчну ситуацію: через високі втрати від дій ЗСУ російські окупаційні війська зіткнулися з таким дефіцитом бронетехніки, що навіть машина на базі ГАЗ-66 стала для них прийнятним засобом для штурму. Коли мова йде про масштаби втрат російської техніки та озброєння під час війни з Україною, можна звернутися до зведених даних Генерального штабу ЗСУ, які свідчать, що армія рф втратила, зокрема, 9710 танків і 20 189 бронемашин різних типів.
Далі можна навести таке цікаве порівняння: згідно з даними The Military Balance 2022, перед початком повномасштабного вторгнення в Україну армія РФ мала на озброєнні майже 3 тисячі танків і 11 тисяч бронемашин різних типів. Однак, згідно з The Military Balance 2024, на початку минулого року російські війська мали лише 1750 танків та 9 тисяч бронемашин різних типів.
Це порівняння дає, зокрема, розуміння того, що коли російські війська проводять розконсервацію техніки на базах зберігання або починають «берегти» бронетехніку для штурмових дій, то, можливо, вони керуються не лише поточними потребами у війні проти України. Такий підхід може свідчити про більш стратегічне планування, орієнтоване на довгострокову перспективу, враховуючи втрати техніки та необхідність підтримувати певний рівень боєздатності на інших фронтах чи в умовах майбутніх конфліктів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також