Facebook Pixel

Росія розблокувала постачання антрациту на Луганську ТЕС

Росія розблокувала постачання антрациту в Україну. Фото: pixabay.com

Росія розблокувала постачання антрациту в Україну. Фото: pixabay.com

В Україну зайшли перші 60 вагонів з вугіллям для Луганської ТЕС, що забезпечить місто Щастя та прилеглі райони теплом та електроенергією.

Про це повідомила представник української делегації у ТКГ з Донбасу Вікторія Страхова.

Перші 60 вагонів вугілля для Луганської ТЕС зайшли в Україну. Тепер можна бути впевненою, що місто Щастя та прилеглі населені пункти будуть щасливі хоча б у плані тепла», — повідомила Страхова.

Telegram Logo

За її словами, вугілля з Ростовської області, а квоти постачання на мінімальну місячну потребу Луганської ТЕС.

Локація Луганської ТЕС така, що постачання вугілля можливе з території Росії. Більше того, сама станція працює на вугіллі дефіцитних марок — А (антрацит) і Т (худий).

Генерація Луганської ТЕС забезпечує теплом та електроенергією мешканців Луганської області, а також Попаснянський водоканал. Саме він забезпечує водою мешканців з обох боків лінії розмежування.

За словами голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, раніше вугілля цих марок завозили ДПЕК, «Донбасенерго», а також «Технова», яка об'єднує Дарницьку, Сумську та Чернігівську ТЕЦ.

Оскільки імпорт антрациту з Росії квотується, Страхова порушила питання пріоритетності квот для ЛУТЕС.

Росія припинила постачання енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада.

Через блокування постачання з боку РФ регулятор ухвалив рішення про запровадження допоміжної послуги для роботи Луганської ТЕС на газу.

Коментарі

Всі новини