Міністерство фінансів США викрило схему, за якою підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд, які заморозив Захід. У схемі взяли участь три російські компанії, які потрапили під санкції. Про це повідомили у Мінфіні США.
«Мінфін США продовжуватиме захищати режим санкцій і зупиняти ухилення з боку кремля та його олігархів. Будь-хто, хто все ще веде бізнес в росії або з росією, повинен скептично ставитися до схем з підставними компаніями або особами, пов’язаними з пісанкційними олігархами», – заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінрозвідки Браян Нельсон.
Через яку схему російський олігарх Дерипаска хотів розморозити $1,5 млрд
У червні 2023-го Олег Дерипаска узгодив продаж заморожених акцій олігарха в європейській компанії з Дмитром Бєлоглазовим, який володіє російською компанією з надання фінпослуг ТОВ «Титул».
За кілька тижнів «Титул» створив дочірню компанію АТ Iliadis. На початку 2024-го Iliadis придбала російську інвестиційну холдингову компанію Rasperia, якій належать заморожені акції Дерипаски.
Мінфін США наклав санкції на Бєлоглазова, «Титул» та Iliadis за «діяльність у сфері фінпослуг економіки російської федерації». А компанія Rasperia потрапила під санкції за зв’язки з Iliadis.
США заблокували все майно у Штатах, яке належало особам, що брали участь у схемі. Також блокуватимуться будь-які організації, які мають зв’язки з компаніями і особами, що потрапили під санкції.
«Російські підсанкційні особи використовують складні структури власності, щоб приховати зв’язки з певними активами чи організаціями. Зокрема, використовують корпоративні авто, щоб приховати права власності та джерела доходів», – зазначили в американській групі REPO, яка шукає та арештовує активи олігархів та еліт рф.
Нагадаємо, російський олігарх Олег Дерипаска перебуває під санкціями США, Австралії, Канади, Євросоюзу, Нової Зеландії та Великої Британії. Нещодавно Raiffeisen Bank International планував купити частку в будівельній групі Strabag, пов’язаній з Дерипаскою, щоб розблокувати заморожені кошти. Проте після тиску з боку США Raiffeisen відмовився від угоди.