Facebook Pixel

Роботу в Литві отримали 32 тис. українців

З початку імміграційної хвилі, викликаної повномасштабною війною в Україні, в Литві знайшли роботу 32,4 тисячі громадян України, які мають тимчасовий статус захисту. Це із майже 86 тисяч українців, зареєстрованих у Міграційній службі Литви. У світлі очікуваного зростання економіки на 1,6% у поточному році та низького рівня безробіття, країна готова надати трудові можливості більшій кількості українців. Кількість вакансій для громадян України значно збільшилася з початком сезонних робіт у квітні, повідомляє Міграційна платформа EWL.

Наразі кількість вакансій для громадян України, зареєстрованих у службі зайнятості, становить майже 2 тисячі пропозицій щодо роботи.

У Литві потрібні працівники у різних секторах, особливо у виробництві, будівництві, медичній сфері, харчовій промисловості та готельному бізнесі.

Литовські роботодавці активно запрошують українців без мовних навичок та досвіду роботи на посади в автомобільній промисловості та харчовому секторі. Початкова зарплата становить 900 євро чистими (39,4 тис. грн), з можливістю подальшого збільшення завдяки бонусам та преміям – на деяких вакансіях до 1300-1500 євро нетто (57-65,7 тис. грн).

Quote«Литовський ринок праці насичений різного роду вакансіями для українців. Литва залишається однією з країн, де найлегше працевлаштуватися громадянам України. Це можна зробити за один день на основі тимчасового захисту або гуманітарної візи. Також для працівників надають житло безкоштовно або за невисоку доплату. І часто це житло готельного типу у великих містах або передмістях, оскільки там розташовані підприємства», – розповідає керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

За словами Нестеренко, на підприємствах почали наймати перекладачів для українських працівників та складати робочі інструкції українською мовою. Також зазначається, що часто вдається порозумітися російською, враховуючи її поширеність у Литві.

Серед вакансій, які зараз пропонують українцям:

  • Працівник на завод з виробництва морозива із зарплатою від 900 євро чистими, обідами на роботі за 1,5 євро і можливістю пригощатися продукцією заводу.
  • Працівник на пакування курятини. Зарплата – від 900 євро до 1200-1300 євро нетто за рахунок додаткових годин.
  • Працівник рибзаводу з зарплатнею 1100 євро чистими за рахунок додаткових годин.
  • Продукция сирних палочек із зарплатою 900 евро нетто.
  • Повар у ресторані з мінімальним досвідом роботи і зарплатнею 1000-1400 евро нетто, житлом за рахунок роботодавця і харчуванням на роботі.

Литовські роботодавці зазвичай віддають перевагу кандидатам, які готові працювати понад три місяці. Їм важливо, щоби українські працівники затримувалися на роботі на тривалий термін. Однак також є можливості для сезонних робіт на 1,5-2 місяці.

Quote«Литовські роботодавці інколи проводять короткі телефонні розмови з кандидатами, де запитують про попередній досвід роботи для загального зрозуміння, де людина раніше працювала. Або можуть попросити записати відеопредставлення, в якому треба коротко розповісти про себе та попередній досвід», – розповідає Маргарита Нестеренко.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉