Facebook Pixel

Нафтові резерви в Кушингу опустилися до рівня $100 за барель

Нафтові резерви в Кушингу опустилися до рівня 31 млн барелів, коли нафта коштувала $100 за барель.

Як пише finance.yahoo.com, це незвичайне явище для цієї пори року. Запаси в сховищах Кушинга (Оклахома) впали за останні два тижні більш як на 4 млн барелів — до 31 млн.

Нагадаємо, що для підтримання нормальної роботи резервуари в Кушингу вимагають мінімального рівня нафти приблизно 20 млн барелів.

Telegram Logo

Як очікується, запаси й далі швидко скорочуватимуться через світовий попит на легку малосірчисту нафту США, що стрімко зростає.

За поточних темпів видобутку нафти в Кушинга може бути лише кілька тижнів, зазначають у звіті аналітики JPMorgan Chase&Co., зокрема Наташа Канева (Natasha Kaneva).

За словами старшого трейдера одного з найбільших експортерів нафти в США, попит на нафту Кушинга різко зріс, оскільки вона була найдешевшою у світі, а її запаси скоротилися дуже швидко. Попит на барелі зі США вищий, ніж будь-коли, додав він, зазначивши, що в листопаді Південна Корея придбає найбільше американської нафти у своїй історії.

Спекулянтів ця інформація також підштовхуватиме грати й далі на підвищення вартості нафти. Сьогодні Brent торгується вище за $85 за барель і штурмуватиме позначку $90 уже в недалекому майбутньому.

Далі буде остаточне закріплення в коридорі $85 — 90. За поганої енергетичної ситуації в Європі та Китаї взимку нафта протестує коридор $95 — 100.

Глобальна енергетична криза зробила легку малосірчисту нафту з Кушинга привабливішою на світовому ринку, оскільки в ній менше сірки, ніж в інших типах нафти. Важку нафту необхідно переробляти на нафтопереробних заводах в установках гідрокрекінгу. У таких установках використовується водень, який зазвичай отримують із природного газу. А його вартість у деяких частинах Європи та Азії останнім часом зросла до рекордних значень.

Коментарі

Всі новини