Рейтинг опитування Зеленського: чи підтримують українці вільну економічну зону на Донбасі

Володимир Зеленський. Фото: сайт президента

Володимир Зеленський. Фото: сайт президента

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування, в якому дослідив погляди українців стосовно одного з п’яти запитань всеукраїнського опитування, ініційованого президентом Володимиром Зеленським, та поцікавився ставленням до самого опитування. Згідно з його результатами, 54,6% респондентів братимуть у ньому участь, 35,8% — ні, а 9,3% не змогли відповісти.

КМІС також запитав респондентів про одне з питань Зеленського — про створення «вільної економічної зони» у Донецькій та Луганській областях. Так, 45% опитаних не підтримують це, а 33,5% — підтримують. Серед тих, хто збирається брати участь в опитуванні, вільну економічну зону у цих регіонах підтримують 36,4%, не підтримують — 44%, важко відповісти — 19,1%. Водночас ті, хто не збирається брати участь в опитуванні, 31,3% підтримують вільну економічну зону у Донецькій та Луганській областях, майже 50% — ні, важко відповісти — 17,7%.

Що думають українці про п’ять запитань Зеленського?

  • 44% респондентів вважають, що проведення опитування 25 жовтня — щирий намір глави держави, а 44% — що це політична технологія.
  • 41% опитуваних не довірятимуть результатам опитування, довірятимуть — 43%, 15% не визначилися.
  • Водночас майже 50% мають намір брати участь у опитуванні, 36% — ні, більше 9% — не визначились із відповіддю.
Telegram Logo

КМІС проводив опитування методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з 17 по 19 жовтня. Опитали 505 людей старше 18 років по всій Україні, окрім територій, що тимчасово не контролюються владою країни, — Автономної Республіки Крим, окремих районів Донецької і Луганської областей.


Контекст. Минулого тижня Зеленський анонсував проведення всенародного опитування в день виборів, 25 жовтня 2020 року. Українцям запропонують відповісти на п'ять запитань, пізніше глава держави назвав перші два запитання. Згодом стало відомо і про інші.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини