Переворот у НБУ: Рожкова та Сологуб розкритикували розширення повноважень Шевченка

Перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова та заступник голови Дмитро Сологуб розкритикували рішення правління регулятора щодо перерозподілу повноважень у НБУ. Зокрема ці зміни призвели до суттєвого скорочення вертикалі підпорядкування Рожковій.

Водночас таке рішення руйнує колегіальність і може негативно вплинути на співробітництво з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це написала Рожкова на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, такий підхід не відповідає міжнародним практикам та створює загрозу для ухвалення Нацбанком дійсно незалежних рішень.

Telegram Logo

Згідно з повідомленням Сологуба у Twitter, рішення було прийнято сумнівним способом та порушує принципи структури Нацбанку, розробка якої проходила разом із МВФ у 2014-15 роках.

Контекст. Під час свого засідання Рада Нацбанку вирішила скоротити повноваження Катерини Рожкової та передала їх частину голові регулятора Кирилу Шевченку. Відтепер він керуватиме 15 підрозділами, що складає майже половину всіх структурних одиниць регулятора.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Рада Нацбанку під час засідання 5 жовтня оголосила догани Рожковій та заступнику голови НБУ Дмитру Сологубу. Пізніше Рожкова й Сологуб повідомили, що догани вони отримали через спілкування з засобами масової інформації та назвали всю цю ситуацію «тривожним сигналом для незалежності центробанку».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини