Facebook Pixel

Рада проголосувала за виклик Голови СБУ для доповіді щодо прослуховування Bihus.Info

Народні депутати України проголосували за виклик Голови СБУ Василя Малюка в Раду задля доповіді щодо прослуховування журналістів Bihus.Info. За проголосували 159 нардепів.

Про це пише Ярослав Железняк.

Прослуховування СБУ журналістів Bihus.Info: деталі

16 січня на платформі Youtube зʼявилося відео, на якому співробітники Bihus.Info під час новорічного корпоративу начебто вживали наркотики.

Також поширили відео з записаними телефонними розмовами та матеріалами з прихованих камер за участю членів команди Bihus.Info. За словами співробітників, які є на відео, воно було змонтоване із записів, різниця між якими – декілька місяців.

Денис Бігус повідомив у зверненні, що команду прослуховували майже рік. А на території комплексу, де проходив передноворічний виїзд Bihus.Info, невідомі встановили камери в номерах співробітників також з метою стеження.

Напередодні з вимогою перевірити факти стеження за журналістами до СБУ звернувся голова Комітету ВР з питань свободи слова нардеп Ярослав Юрчишин.

17 січня Служба безпеки України (СБУ) оголосила про початок розслідування за фактом незаконного прослуховування та відеозйомки представників журналістського проєкту Bihus.Info.

5 лютого журналісти Bihus.Info випустили розслідування, де стверджується, що за журналістами слідкували працівники Департаменту захисту національної державності СБУ. Перед цим 31 січня з СБУ звільнили голову Департаменту захисту національної державності Романа Семенченка. Команда зателефонувала Семенченку, він не заперечив причетність Департаменту до стеження.

Трохи згодом увечері після виходу розслідування Bihus.Info Служба безпеки України написала, що їхня операція була в межах протидії організованій наркозлочинності. Зокрема, одна з операторів «Бігусів» була клієнткою наркодилерів, і через неї наркотичні речовини постачалися іншим громадянам.

Однак вже 6 лютого очільник СБУ Василь Малюк прокоментував цю подію:

Quote«Наголошую – такі дії є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а Президент України ще 31 січня підписав відповідний указ. Моя позиція однозначна – не можуть вчинки окремих співробітників перекреслювати всі ті позитивні результати, які має СБУ під час війни, і кидати тінь на кожного представника Служби: і тих, хто бореться з ворогом всередині країни, і тих побратимів з СБУ, які віддають на полі бою свої життя заради України. За будь-які незаконні дії має бути покарання», – наголосив Малюк.

Також очільник комітету ВРУ зі свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що готує депутатські звернення до правоохоронців у зв’язку з незаконним стеженням за журналістами:

Quote«Журналісти знову показали свій високий клас. Відповісти на цю «спецоперацію» власним розслідуванням і так філігранно втерти носа так званим «захисникам державності» – це заслуговує на повагу. Готую депутатські звернення. Перше – до Служба безпеки України з пропозицією провести внутрішнє розслідування з відстороненням ймовірних причетних від роботи на час слідства. Друге – до Офісу Генерального прокурора Прошу ОГП доручити здійснення досудового розслідування іншому органу згідно з ч. 5 ст. 36 Кримінально-процесуального кодексу. І тепер справу потрібно вести, враховуючи останній матеріал від Bihus.Info. Також я закликаю парламент викликати керівників СБУ, ОГП, та Національної поліції України на звіт щодо стану справ розслідування атак на журналістів. Варто заслухати всіх причетних. На жаль, тиск на медійників таки має ознаки системності. Ми не маємо розкоші впасти у депресію, отримавши інформацію що частина тих, хто має захищати державність, бореться зі свободою слова. Ставки дуже високі. Разом маємо добитися правди і справедливості», написав політик.



Подякувати 🎉