Facebook Pixel

Парламентський комітет підтримав законопроєкт про Національну установу розвитку

Парламентський комітет підтримав законопроєкт про Національну установу розвитку

Парламентський комітет підтримав законопроєкт про Національну установу розвитку

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти законопроєкт №11238 та №11239 про Національну установу розвитку (НУР) за основу. Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев.

НУР – це державна спеціалізована установа (банк банків) із спеціальним мандатом на відновлення та структурну трансформацію економіки, яка буде реалізовувати програми кредитування відновлення країни. Саме вона має вирішити проблеми із кредитуванням релокованого бізнесу, бізнесу на прифронтових територіях, ВПО, а також проєктів з високим рівнем ризику.

Quote«НУР отримає доступ до коштів приватних інвесторів для спрямування їх на відбудову та розвиток української економіки шляхом надання підтримки різними фінансовими інструментами переважно суб’єктам малого та середнього підприємництва, які потрапили у скрутне становище, але мають потенціал відновлення та розвитку», — пише Гетманцев.

Як приклад такої установи із загальновизнаною історією успіху він наводить KFW (Kreditanstalt für Wiederaufbau – Кредитна установа для реконструкції), створену у післявоєнній Німеччині у 1948 році як частина Плану Маршалла.

Quote«Створення українського аналогу KFW, який може бути фінансовим, виконавчим агентом як уряду, так і донорів і який може бути додатково цікавим для донорів у випадку їх залучення як міноритарних акціонерів, може прискорити реалізацію проєктів відновлення і масштабувати їх. В Україні створення Національної установи розвитку зі спеціальним мандатом, яка б виконувала функції агента уряду з розвитку та структурної трансформації через використання різних фінансово-кредитних інструментів – це необхідність, обумовлена величезними збитками і потребами у відновленні через повномасштабну війну», — говориться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Документом передбачається створення Національної установи розвитку шляхом реорганізації Фонду розвитку підприємництва, яка виконуватиме функції із забезпечення фінансової та іншої підтримки розвитку та відбудови економіки України. Причому, за словами авторів, реалізація законопроєкту не потребує додаткових витрат з держбюджету.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉