Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

При вагітності ризик зараження коронавірусом в три рази вище – вчені

Вагітні жінки заражаються COVID-19 в три рази частіше, ніж всі інші. Фото: elements.envato.com

Вагітні жінки заражаються COVID-19 в три рази частіше, ніж всі інші. Фото: elements.envato.com

Вагітні жінки заражаються коронавірусної інфекцією COVID-19 в три рази частіше, ніж всі інші. Такий висновок зробили вчені Кемеровського державного медичного університету і Читинської державної медичної академії.

Вони провели дослідження перебігу захворювання у жінок, які проживають в Сибіру і на Далекому Сході. Загальна захворюваність в 2020 році там склала 1960 випадків на 100 тис. чоловік, а захворюваність у вагітних в три рази вище — 5933 випадки на 100 тис.

У 80% хворих вагітних спостерігався легкий і безсимптомний перебіг захворювання, а летальність склала 505 випадків на 100 тис. осіб, або 0,14%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Вагітні частіше проходили лікування в реанімаційно-анестезіологічних відділеннях (3,5%), ніж населення в цілому (2,2%). Однак для їхнього лікування значно рідше застосовувалися апарати штучної вентиляції легенів.

У хворих на COVID-19 вагітних втричі частіше траплялися передчасні пологи, в півтора рази частіше доводилося вдаватися до кесаревого розтину.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Медики давно знають, що при вагітності послаблюється захист організму від усіх вірусів. У тілі жінки формується новий організм, тому її імунітет пригнічується, щоб не виникла реакція на дитину.

Коментуючи результати дослідження сибірських колег, лікарі кажуть, що зазвичай при вагітності вірусні захворювання протікають у важчій формі. Чому при коронавіруси відбувається інакше, поки незрозуміло.

У рекомендаціях МОЗ РФ говориться, що доцільно проводити вакцинацію жінок, які чекають дитину, з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 і з 22-го тижня вагітності. Йдеться про вагітних з ожирінням, хронічними захворюваннями легенів, цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями, хронічною хворобою нирок і захворюваннями печінки.

Додатково. У доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), опублікованої 7 липня, йдеться, що рівень зайнятості в країнах організації не відновиться до 2023 року.

Коментарі

Всі новини