Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Президентом Ірану через вісім років знову став консерватор

Ебрахім Раісі. Фото: скріншот відео The Guardian

Ебрахім Раісі. Фото: скріншот відео The Guardian

Ебрахім Раісі, який набрав 17,9 млн голосів, офіційно визнається переможцем на виборах президента Ірану. Про це заявив в суботу, 19 червня міністр внутрішніх справ країни.

Підсумкова явка виборців склала 48,8%. Цей показник став рекордно низьким за всю сучасну історію. У виборах було чотири претенденти, троє значно відстали про Раісі.

Тринадцяті в історії сучасного Ірану вибори президента завершилися в суботу в 02:00 за місцевим часом. Голосування почалося о 07:00 в п'ятницю, 18 червня, і мало тривати до півночі. Однак робота виборчих дільниць була продовжена через те, що не всі бажаючі встигли віддати свій голос у відведений час.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
iran.png

Після восьми років президентства помірного реформатора Хасана Роухані президентом стала людина, чиї погляди по багатьом пунктам протилежні нинішнему курсу уряду.

Президентом Ірану вже був консерватор — з 2005 по 2013 рік їм був ексцентричний популіст Махмуд Ахмадінежад. Тепер до влади приходить класичний консерватор — релігійний виходець із судової системи країни, прямий нащадок пророка Мухаммада і шиїтських імамів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Будучи верховним суддею, Раісі в 2019 році потрапив під санкції США за порушення прав людини. У їхнему числі — роль, яку, за даними правозахисників, Раісі зіграв у стратах тисяч політичних в'язнів в 1988 році і в насильницькому придушенні заворушень в 2009 році. Про це пише Reuters.

На виборах Раісі явно підтримував аятолла Алі Хаменеї, повновладний правитель Ірану.

Додатково. Іран входить до топ-10 країн Азії, експорт в які з України зростав швидше за все в 2020 році і за аналогічними проміжнимі підсумкамі перших чотирьох місяців нинішнього року.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини