Facebook Pixel

Компенсації та скасування туру: що робити з відпочинком під час пожеж у Туреччині

Пожежі в Туреччині: чи можливі компенсація і скасування туру. Що робити. Фото: pixabay

Пожежі в Туреччині: чи можливі компенсація і скасування туру. Що робити. Фото: pixabay

Лісні пожежі у Туреччині майже зіпсували відпочинок туристам у Мармарісі, Сіде, Бодрумі та Анталії. Зокрема, у п'ятизіркових готелях Titanik Bodrum та Lujo відпочивальників довелося евакуювати на човнах. Поки що невідомо, чи можуть туристи розраховувати на компенсації від турецької влади.

Туризм під час пожежі в Туреччині

Туризм під час пожежі в Туреччині

Керівник відділу продажів зазначив, що пожежі поблизу готелів удалося загасити, а туристів повернули до готелів, розповіла у коментарі The Page спеціалістка з туризму компанії «Фаетон Тревел» Алла Ткаченко.

Також ситуація стабілізувалася у регіоні Сіде, у повітрі залишився попіл, однак уже немає задушливого диму та чорних хмар.

Telegram Logo

Компенсації та виплати

Поки що від влади Туреччини немає офіційного розпорядження про стихію та надзвичайний стан, відтак страхові компанії не можуть виплатити будь-які компенсації.

Що робити туристам, які вже придбали тури до Туреччини

Під час відпочинку за туриста відповідає туроператор, під час пожеж туроператор або готель переселяли гостей в безпечне місце, зазначила Ткаченко.

Якщо є загроза життю чи здоров'ю туристів можуть переселити в інші готелі та регіони, в індивідуальному порядку туроператори можуть змінювати готель. Однак через те, що у Туреччині так і не оголосили надзвичайний стан, туроператори не мають можливості скасувати тур без штрафів або повернути оплату.

Зокрема, Ткаченко зазначила, що туристи в Анталії та Кемері не відчувають дискомфорту, однак у Мармарісі дим присутній, багато готелів без електоенергії працюють на генераторах.

Водночас у Туреччині вже зараз паралельно з гасінням пожеж йде активне відновлення після стихії. Тому ситуація може стабілізуватися вже найближчими тижнями.

Контекст. Лісова пожежа почалася в районі Аксекі і звідти поширилася на Манавгат через аномальну спеку. В Аксекі вигоріли близько 80% житлових будинків і гектари лісу. Станом на 29 липня внаслідок стихії померли четверо людей, ще 200 осіб постраждали.

Коментарі

Всі новини