Facebook Pixel

Порт Усть-Дунайськ, приватизований у 2023 році, контролюється фірмою зі зв’язками з росією: ЗМІ

Порт «Усть-Дунайськ», придбаний ТОВ «Еліксир-Україна» у держави у 2023 році, контролюється фірмою «Краншип», пов’язаною з росіянами.

Про це йдеться у розслідуванні «Громадського».

За даними журналістів, через три місяці порт був переданий в управління «Краншипу». Остання входить до «Трансшип груп» Андрія Іванова, яка веде бізнес одночасно і в Україні, і в росії.

Судно російської компанії «Краншип» Іванова працює під російським прапором то в портах окупованого Криму, то в російських портах «Кавказ» чи «Новоросійськ».

Андрій Іванов заперечив свій зв’язок з портом «Усть-Дунайськ»:

Quote«Я пішов із бізнесу, я пенсіонер. Сьогодні мого бізнесу немає взагалі. Є одна-дві маленькі компанії, які займаються сільським господарством. Я весь бізнес продаю. А от вигадки про те, що я контролював чи володів «Усть-Дунайськом»…» — відповів бізнесмен.

Як був приватизований порт Усть-Дунайськ

17 січня 2023 Фонд держмайна України продав морський порт «Усть-Дунайськ» за 201 млн грн. Це перший продаж порту в історії незалежної України.

Але більш як пів року угоду не пропускав Антимонопольний комітет. Врешті 23 серпня стало відомо, що Фонд державного майна підписав акт приймання-передачі порту компанії «Еліксир Україна».

Подякувати 🎉