Facebook Pixel

Громадські організації закликають не проводити вибори під час війни

Понад 100 громадських організацій закликають не проводити вибори під час війни. На їхню думку, ця ідея є вкрай небезпечною. Про це інформує громадянська мережа «Опора».

Quote«Ця ідея вкрай небезпечна та призведе до втрати легітимності як процесу, так і виборних органів, а з високою імовірністю — і до значної дестабілізації держави в цілому», — йдеться в повідомленні.

Чому громадськість проти проведення виборів під час війни?

  • Вибори самі по собі не дорівнюють демократії, а формальний акт голосування не є безумовним підтвердженням демократичності режиму.
  • Законодавство забороняє проведення виборів під час воєнного стану. Частина 4 статті 83 Конституції України прямо забороняє припиняти повноваження парламенту й автоматично продовжує їх до обрання нового скликання після війни.
  • Проведення виборів під час війни здатне підірвати національну єдність.
  • Правовий режим воєнного стану законодавчо обмежує права і свободи, тоді як вибори потребують їх розширення та захисту. Згідно зі статтею 64 Конституції України, в умовах воєнного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод, внаслідок чого під час війни неможливо повністю забезпечити свободу слова і преси, що є запорукою вільної та чесної конкуренції на виборах.
  • Перед Україною постануть екстремальні безпекові та операційні виклики, які неможливо подолати жодними змінами до законодавства. Необхідно забезпечити право голосу більше як 7 млн громадян, переміщених за кордон і всередині країни, та понад 1 млн захисників. В умовах війни складно залучити поліцію як частину Сил оборони — для охорони виборів. Також громадські організації нагадують, що приблизно 20% території України окуповані або є місцем бойових дій, ще близько 20% — в зоні безпосередньої досяжності артилерійських установок. Це створює безпрецедентні та невиправдані ризики.
  • Українці підтримують продовження строку повноважень обраних органів влади до закінчення війни.

Заяву вже підписали Громадянська мережа ОПОРА, Центр політико-правових реформ, ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», Мережа захисту національних Інтересів «АНТС», Transparency International Ukraine, Рух ЧЕСНО, ГО Fight For Right і не тільки.

Долучитися до ініціативи можна за посиланням.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉