Глава АМКУ Піщанська приховала свій орендний бізнес у Чехії

Ольга Піщанська. Фото: її сторінка в Facebook

Ольга Піщанська. Фото: її сторінка в Facebook

Виконувачка обов'язків голови Антимонопольного комітету Ольга Піщанська володіє чеською компанією OLI HOME s.r.o., яку заснували ще 2008 року. Цю інформацію не вказано в її декларації, проте вона є на найбільшому сервері для підприємців у Чехії.

«Уся інформація є у відкритих реєстрах. Ольга Піщанська значиться єдиним власником компанії OLI HOME s.r.o., зареєстрованої в Чехії. Запитав підтвердження, і колеги-журналісти сказали, що помилки немає. Офіційний реєстр Республіки Чехія (дані актуальні на 13.07.2020) однозначно говорить: Піщанська понад 12 років займається бізнесом у Чехії. Компанія працює у сфері нерухомості (займається орендою квартир і нежитлових приміщень — The Page)», — зазначив блогер і політичний експерт Олексій Голобуцький у колонці liga.net.

Ба більше, він повідомив, що спочатку інтереси Піщанської представляв Олександр Маковецький, а зараз директором і, найімовірніше, особою, яка може представляти інтереси в.о. глави АМКУ, є його дружина Світлана Маковецька. Олександр і Світлана Маковецькі, за інформацією Голобуцького, володіють REZIDENCE CLUB SRO у Чехії, якій належить курортний готель Rezidence Club Canada.

Telegram Logo

Раніше Маковецькі були пов'язані з низкою юросіб, які спеціалізувалися на нерухомості. Власниками компаній, з якими вони перетиналися, були жителі Кривого Рогу (Піщанська родом звідти) та росіяни, які хотіли інвестувати в чеську нерухомість.

«Навіщо було приховувати від декларування такий звичайний бізнес? Можливо, проблема у зв'язках менеджерів компанії Піщанської? Але також можливо, що причина приховування є банальнішою: вартість чеського бізнесу зовсім не вписується в офіційні доходи в.о. голови Комітету. І якщо його задекларувати, то рано чи пізно доведеться пояснювати журналістам або одразу представникам Нацагентства з питань запобігання корупції, звідки взялися гроші на цей бізнес».

Олексій Голобуцький

Олексій Голобуцький

Політолог, блогер

Контекст. Верховна Рада 3 липня звільнила Юрія Терентьєва з посади голови АМКУ. А із 6 липня виконувачкою обов'язків голови АМКУ призначено першу заступницю голови АМКУ Ольгу Піщанську.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини