Facebook Pixel

Лідери G7 пообіцяли «зміцнювати демократичні інститути» України: підсумковий документ

Лідери G7 пообіцяли «зміцнювати демократичні інститути» України. Фото: скриншот

Лідери G7 пообіцяли «зміцнювати демократичні інститути» України. Фото: скриншот

Країни G7 підтримують суверенітет і територіальну цілісність України і зміцнюватимуть демократичні інститути нашої держави. Про це йдеться в комюніке, ухваленому за підсумками саміту, що проходив протягом трьох днів у Великій Британії.

Основні положення комюніке G7, ухваленого 13 червня:

  • Вакцини проти COVID-19 — країни G7 візьмуть на себе зобов'язання забезпечити мир 1 млрд доз вакцин упродовж 2022 року.
  • Відносини з Росією — лідери «Групи семи» виступають за стабільні й передбачувані відносини з Росією в тих сферах, які становлять взаємний інтерес, але закликають Москву припинити поведінку, яку вони вважають такою, що дестабілізує ситуацію.

  • Санкції проти Білорусі — «Ми працюватимемо спільно, щоб притягнути до відповідальності осіб, причетних до цього, зокрема за допомогою санкцій, а також і далі підтримуватимемо громадянське суспільство, незалежні ЗМІ та права людини в Білорусі».
  • Олімпійські ігри в Токіо — «Ми підтверджуємо нашу підтримку проведенню Олімпійських ігор у Токіо безпечним шляхом як символу глобальної єдності в подоланні COVID-19».
  • Денуклеаризація Корейського півострова — «Ми закликаємо до повної денуклеаризації Корейського півострова й незворотної відмови КНДР від незаконної зброї масового знищення та балістичних ракет, що піддається перевірці».
  • Стабільність у Тайванській протоці — «Ми підтримуємо важливість миру та стабільності в Тайванській протоці». У спільній заяві лідерів «сімки» така фраза фігурує вперше. Також глави G7 висловили «серйозну стурбованість ситуацією в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях» і виступили проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво в цьому регіоні.

  • Співпраця з КНР — «Ми продовжимо консультації щодо підходів і практики, які підривають справедливе й прозоре функціонування світової економіки». Країни G7 закликали Пекін поважати права та свободи уйгурів, а також автономію Гонконгу.
  • Зміна клімату — G7 має намір розширити щорічне фінансування боротьби зі зміною клімату в рамках Паризької угоди до $100 млрд. Одним із головних одержувачів допомоги стануть найменш забезпечені країни, що розвиваються. Лідери «Групи семи» зобов'язалися досягти нульового викиду СО2 у своїх країнах якнайшвидше й не пізніше за 2050 рік. Вони також мають намір переважно відмовитися від вуглеводневої сировини в енергетиці у 2030-х роках.
  • Походження коронавірусу — «Ми закликаємо до проведення своєчасного, прозорого, науково обґрунтованого другого етапу розслідування походження COVID-19 під керівництвом ВООЗ».

Додатково. Лідери G7 обговорили на саміті в Карбіс-Бей причини появи коронавірусу нового типу. Про це повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус, який взяв участь у зустрічі. За його словами, висновки, що було зроблено після першого етапу розслідувань походження коронавірусу, не є остаточними.

Коментарі

Всі новини