Азіатські та європейські ринки цінних паперів та біржових активів поступово відновлюються після різкого падіння цін, яке відбулося минулої п'ятниці та у понеділок, 5 липня. Деякі аналітики охарактеризували ці події як «чорні». Зненацька акції та інші активи на японських ринках почали стрімко зростати, а курс японської єни стабілізувався на рівні 145,70 за $1, що свідчить про відновлення після багатотижневого зниження азіатської валюти. Про розворот на ринках пишуть оглядачі FT.
Європейські фондові ринки розпочали торгівлю з невеликим відновленням, хоча уникли значних втрат, повідомляє видання. Аналітики зазначають, що загальноєвропейський індекс трохи піднявся, французькі фондові акції зберегли стабільність, а німецькі та британські індекси трохи збільшили свою вартість.
Ринок ф'ючерсних угод у США стабілізувався, причому показники збільшилися більш ніж на один відсоток.
Хто найбільше постраждав від тимчасових коливань ринку?
На думку аналітиків, найбільше постраждав японський ринок активів, де фондові ринки втратили понад 12%. Ринок відреагував негайно на несподівані підвищення процентних ставок національним банком Японії. Проте аналітики зазначають, що спостерігається високий імпульс зростання, який практично відновив втрачені позиції на ринку.
Чому відбувся спад і стрімке зростання ринків?
Експерти поки що не можуть дати чіткого пояснення різким коливанням вартості акцій та інших глобальних активів. Деякі трейдери вказують на «технічні» коливання, що іноді відбуваються на ринку. Однак вони вважають, що фактично ринок не змінився та не знизився на зазначені 11-12%. Ймовірно, такі коливання можуть бути використані для короткострокових операцій та інших маніпуляцій на фінансовому ринку, включаючи переміщення активів.
У критичній ситуації на ринках може бути винен штучний інтелект – експерт
Один з аналітиків зазначив, що на «аварійну» ситуацію на ринку, ймовірно, вплинули алгоритми, що застосовуються у фінансовому секторі. Саме вони могли посилити сприйняття загроз, особливо щодо рішення японського національного регулятора, а також сприяли кореляції дій на ринку акцій. Аналітик CLSA Ніколас Сміт вважає, що штучний інтелект «цілком міг втягнути нас у складну ситуацію».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ключові інсайти та практики клієнтського досвіду на 17’CUSTOMER EXPERIENCE CONFERENCE 26-27 вересня