Facebook Pixel

П'ять переваг оренди авто для бізнесу

Автор
Автопарк Райдер Україна. Фото надане партнером.

Автопарк Райдер Україна. Фото надане партнером.

Придбати у власність чи орендувати? Це питання, яке час від часу постає перед власником бізнесу, що пов'язаний з доставкою товарів та продукції вантажним автотранспортом. Зазвичай, перша реакція – купити авто, бо краще ж мати своє, особисте. Тут є певна частка правди. Проте існує багато нюансів, на які на момент придбання автомобіля мало хто зважає і які в подальшому можуть суттєво зіпсувати настрій від володіння власним автомобілем.

Будь-який автомобіль – це складний механізм, що потребує постійного догляду, технічного обслуговування, іноді і серйозного ремонту. Простіше кажучи, він буде постійно вимагати ваш час та кошти (ще й нерви), величину яких досить важко спрогнозувати. Додайте ще до цього фактор зупинки бізнес-процесів через непередбачуваний вихід транспорту з ладу, що, своєю чергою, може нанести як фінансові, так і репутаційні збитки, і ваші клієнти дуже швидко знайдуть собі альтернативного постачальника на сучасному дуже конкурентному ринку.

Яка альтернатива купівлі автомобіля

З урахуванням вищевказаного логічною альтернативою придбанню автомобіля є його оренда або прокат. І чим більше послуг надає прокатна компанія, тим з меншою кількістю проблем буде стикатися користувач орендованого транспортного засобу.

Вартість оренди залежить від багатьох факторів та сервісу, який надає прокатна компанія. Не секрет, що будь який сервіс – це додаткові витрати, і тут вже кожен вирішує для себе – платити менше, зекономити та ризикнути, понадіявшись «на удачу», або сплачувати об’єктивну та економічно обґрунтовану вартість і повністю забути про всі проблеми, переклавши їх на плечі прокатної компанії.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером.

Фото надане партнером. Thumb Фото надане партнером. Thumb Фото надане партнером. Thumb Фото надане партнером. Thumb

П'ять переваг оренди автівки

Компанії, які цінують своїх клієнтів та репутацію, намагаються надавати максимальну кількість послуг, левова частка яких вже включена в розрахунок тарифу на оренду. Ці послуги спрямовані на те, щоб зробити користування орендованим транспортом максимально зручним, безпечним та комфортним.

  • Підмінний автомобіль

Непередбачуваності на дорозі бувають різні, і авто може вийти з ладу не з вини орендаря, а через дії інших учасників дорожнього руху. Саме тому оперативність, а головне – реальна можливість надання аналогічного автомобіля на заміну відрізняє спеціалізовані компанії з оренди від приватних осіб, які надають послуги через «оголошення», маючи при цьому один-єдиний автомобіль.

  • Страхування

«Автоцивілка» (ОСЦПВ) – це обов’язкове страхування, без якого взагалі дуже ризиковано (читайте – заборонено) виїжджати на дороги загального користування. «Автоцивілка» захищає водія при настанні дорожньо-транспортної пригоди від зайвих витрат на ремонт автомобіля іншого учасника ДТП.

Страхування КАСКО – це додаткова опція, завдяки якій можна взагалі убезпечити себе від витрат на ремонт пошкодженого власного (в нашому випадку, орендованого) автомобіля, наприклад, розбите камінням лобове скло, не помітили перешкоду та зламали бампер, автомобіль на слизькій дорозі вилетів в кювет тощо. Орендуючи автомобіль, з ймовірністю 100% ви отримаєте його за замовчуванням зі страхуванням КАСКО, відмінності можуть бути лише в розмірі франшизи. У будь-якому разі ризик ваших фінансових витрат зведений до мінімуму.

  • Регулярне технічне обслуговування

Безпека водія залежить від справності транспортного засобу, яким він керує. Прокатні компанії, окрім планових ТО, перевіряють стан автомобіля перед кожною передачею клієнту в оренду за спеціальними чек-лістами, які містять понад 50 пунктів. Якщо з’ясується, що є критичні зауваження до технічного стану автомобіля, такий транспортний засіб відправляється на СТО, а клієнту видається інший справний автомобіль такого ж класу без втрати часу на пошук альтернативних пропозицій на ринку оренди.

  • Цілодобова підтримка

Позаштатна ситуація в дорозі – спустило колесо, закінчилось пальне, зачинилось авто тощо – річ доволі неприємна. Зазвичай швидко зорієнтуватись, як діяти, може далеко не кожен. З цим допоможе сервіс Assistance, який надають прокатні компанії. Достатньо лише зателефонувати та залишити запит про допомогу. Звісно, така опція у «приватників» відсутня.

  • Офіційні взаємовідносини

В договорах оренди, які підписуються між орендодавцем та орендарем, зафіксовані як права, так і обов’язки обох сторін, що робить взаємовідносини прозорими, зрозумілими та чіткими. Чим детальніше будуть описані всі умови, тим менше ймовірність виникнення спірних ситуацій. Багатосторінковий договір – це нормально і правильно, цього не треба лякатися, тому що це найкращий захист всіх сторін процесу оренди.

Оренда комерційного автотранспорту. Фото надане партнером.

Оренда комерційного автотранспорту. Фото надане партнером.

Якщо все ж таки придбати авто, чи можна його потім продати, коли воно стане непотрібним або не буде відповідати потребам вашого бізнесу? Звісно, можна продати за залишковою вартістю з урахуванням ситуації на ринку вживаних авто. Ціна продажу при цьому може бути досить низькою через велику кількість аналогічних пропозицій. На додачу треба розуміти, що у будь-якому випадку автомобіль одразу втрачає суттєвий відсоток від початкової вартості, щойно він перетнув двері автосалону. Додайте до цього ще купу проблем утримання власного парку техніки і вирішуйте, чи хочете ви самостійно розбиратися з усім, що пов’язане з утриманням автопарку, чи довірите цю справу спеціалізованим компаніям, таким як, наприклад, Райдер Україна, а самі будете лише займатися власними справами та розвивати ваш бізнес.

Подякувати 🎉