Facebook Pixel

ОПЕК+ обговорить можливість збільшення видобутку нафти вже з серпня

Саудівська Аравія запропонувала зменшити обсяг скорочення видобутку нафти з 9,7 млн до 7,7 млн барелів на добу вже в серпні. Про це повідомили Bloomberg і The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.

Зустріч представників ОПЕК і ОПЕК+ у форматі відеоконференції запланована на 15 липня.

Повідомляється, що перегляд квот можливий тому, що попит на нафту відновлюється і вже близький до рівня, який був до введення карантинних обмежень через коронавірус. Стверджується, що більшість учасників ОПЕК+ підтримують зниження квот.

Контент. У квітні країни ОПЕК+ після довгих дискусій погодили найбільше в історії скорочення видобутку. Вони домовилися скоротити виробництво на 9,7 млн барелів на добу. Угода вступила в силу в травні. У червні рекордний обсяг скорочення домовилися зберегти і в липні.

У липневому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) зазначається, що в червні країни ОПЕК+ виконали угоду зі скорочення видобутку на 108%, у тому числі Саудівська Аравія – на 138%, Росія – 100%, Казахстан – на 98%, Ангола – на 89%, Ірак – на 89%, Конго – на 34%, а Габон наростив видобуток замість скорочення.

Нафта може подорожчати до $150 за барель до 2025 року. До зростання цін може призвести скорочення обсягів видобутку нафти і зниження інвестицій у галузь. Такий прогноз зробили експерти, опитані WSJ. «Тиск недофінансування буде дуже серйозним. Деяким виробникам буде реально складно продовжувати видобуток», – сказав головний інвестиційний директор хедж-фонду Northern Trace Capital Тревор Вудс.

Експерти вважають, що попит на нафту, якій різко впав під час пандемії коронавірусу, не зможе відновитися за короткий час. Низький попит буде утримувати ціни на поточному рівні, зазначають вони.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉