ОАСК зобов'язав Кабмін звільнити чотирьох членів НКРЕКП Зеленського. Кому це вигідно

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення, що Кабінет міністрів повинен призначити або звільнити чотирьох членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яких призначив президент Зеленський.

Під звільнення потрапляє і глава НКРЕКП Валерій Тарасюк, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на копію рішення суду від 16 березня.

«Зобов'язати Кабінет Міністрів вжити заходів щодо розгляду питання щодо звільнення членів НКРЕКП Валерія Тарасюка, Руслана Кайдаша, Ольги Бабій і Олексія Магди або продовження терміну їх повноважень на посадах відповідно до законодавства», — сказано в рішенні суду.

Telegram Logo

На думку суду, повноваження зазначених членів НКРЕКП закінчилися по завершенні трьох місяців з дати їх призначення в жовтні 2019 року. Вони були призначені тимчасово, до моменту призначення постійних членів НКРЕКП після проведення відкритого конкурсного відбору.

Суд зазначив, що Кабмін отримав повноваження звільнити тимчасових членів НКРЕКП і призначити конкурсний відбір для вибору нових ще в грудні 2019 року, але досі цього не зробив.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Рішення суду ухвалене за позовом компанії «Техноінвест», зареєстрованої в Київській області.

Глава Комітету ВР з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус прозоро натякнув, що рішення було ухвалено в інтересах компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

«Судовий позов подав «Техноінвест» — це такий собі колишній імпортер автомобілів — мовляв, нинішня ситуація порушує його права, як непобутового споживача. Але ситуація ще більш прояснюється, якщо пригадати, що аналогічний позов подавав депутат Михайло Волинець. «Віялові» позови — це відомий рейдерський прийом, коли подаєш багато аналогічних позовів, щоб потрапити на потрібного суддю, який прийме «правильне» рішення. А вчора ввечері видання «Сегодня» (медіа група «Україна» у власності Ахметова. — The Page) цю новину подало, як «суд зобов'язав звільнити 4 членів НКРЕКП», хоча рішення суду звучить не так», — зазначив Герус.

Він також додав, що це дивне рішення ухвалила суддя , яка раніше дозволила єдиному експортеру електроенергії з Бурштинського енергоострова компанії «ДТЕК Західенерго» безкоштовно користуватися державними електричними мережами.

«Тобто не платити за транспортування електроенергії — недоплата державному «Укренерго» вже понад 1,5 млрд грн», — уточнив глава енергетичного комітету.

Регуляторне захоплення (regulatory capture) або захоплення держави (state capture) залишаються найбільшим ризиком у державах з олігархічною політичною системою як в Україні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини