З початком нового року потреба ЗСУ в безпілотниках, засобах РЕБ, розвідці, а також наземних роботизованих комплексах буде централізована через нову систему DOT-Chain Defense.
Державний оператор тилу працює над розробкою спеціального модуля в рамках системи DOT-Chain, що дозволить оперативно забезпечувати ЗСУ критично важливими ресурсами. Цифрові інструменти забезпечать більшу прозорість і прискорять поставки товарів, необхідних для виконання бойових завдань.
DOT-Chain вже продемонструвала свою ефективність: завдяки цифровізації було скорочено цикл постачання харчування для ЗСУ у 4 рази. Тепер аналогічний підхід буде застосований до забезпечення потреб в БПЛА, РЕБ/РЕР, НРК та НСК.
Ключові аспекти нововведення:
- Підрозділи зможуть самостійно формувати заявки на необхідні ресурси відповідно до бойових завдань.
- Система забезпечить прямий зв'язок між виробниками, постачальниками, військовими та Державним оператором тилу.
- DOT вже співпрацює з ринком, що дозволить прогнозувати потреби та підвищити обсяги виробництва в Україні.
«DOT-Сhain дуже швидко розвивається і масштабує свій потенціал. Ще на етапі запуску я говорила, що ця система у майбутньому матиме змогу займатися не тільки замовленням на поставки харчування. І це майбутнє вже настало. Завдяки DOT-Сhain з’явиться можливість оперативно постачати дрони туди, де цього потребують військові. І у тих кількостях, які справді необхідні», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.
Переваги системи DOT-Chain Defense:
- Формування заявок підрозділами: дозволяє оптимізувати точність та ефективність постачання.
- Скорочення бюрократичних витрат часу: військові не будуть витрачати час на паперову рутину.
- Прискорення поставок критичних ресурсів: завдяки цифровізації усуваються затримки.
- Підвищення прозорості виробництва: виробники матимуть чітке розуміння потреб ЗСУ, що дозволить масштабувати виробництво.
Ця цифрова трансформація не лише підвищить ефективність забезпечення ЗСУ, а й сприятиме розвитку вітчизняних виробників через оптимізовані процеси замовлень і прогнозування.