Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Розмитнення «євроблях» від 500 до 3000 євро та нові штрафи: Рада ухвалила закони

Нові закони про розмитнення «євроблях» 4643 і 4644: вартість і штрафи. Фото: УНІАН

Нові закони про розмитнення «євроблях» 4643 і 4644: вартість і штрафи. Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила в цілому пов'язані законопроєкти № 4643-д і №4644-д щодо пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. «За» проголосували 235 і 237 народних депутатів відповідно.

Закони встановлюють строк 180 днів на пільгове оподаткування податком на додану вартість і акцизним податком автомобілів особистого користування, які ввезли в Україну з порушенням митного законодавства, та пільгове митне оформлення авто, зокрема звільнення від сплати мита. Для учасників бойових дій цей строк становить 270 днів (якщо вони перебували на території проведення Операції об'єднаних сил понад 90 днів).

QuoteЗа бензинове авто до дев'яти років з об'ємом двигуна 2 тис. куб. см потрібно буде заплатити 500 євро. Водночас ставка податку для дизельного автомобіля старше за 15 років і об'ємом двигуна 5 тис. куб. см коштуватиме 2 750 євро (базова ставка за це авто становить 150 євро, до цієї суми потрібно додати плату за 5 тис. куб. см об'єму двигуна та 100 євро за дизельний двигун).

Згідно із законопроєктом 4643-д, встановлюється формула для розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, які ввезли в Україну до 31 грудня 2021 року і які перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. Формула прив'язана до об'єму двигуна та року випуску авто.

Пільговому розмитненню, а також вивозу з України на пільгових умовах підлягають автомобілі особистого користування, які вже були в користуванні, з часу випуску яких пройшло понад п'ять років. Також вони мають класифікуватися за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни). Розмитнити можна одне авто однієї категорії на людину (одне легкове, одне вантажне й один причіп). Авто має відповідати екологічним стандартам не нижче за Євро-2 і не має ввозитися з території країни-агресора або тимчасово окупованих територій України.

Водночас штраф за незаконне перебування авто в Україні складе 8,5 тис. грн, а не 170 тис. грн, як було раніше. Після сплати штрафу можна вивезти авто за кордон або розмитнити його. Для проходження спрощеної схеми реєстрації також потрібно буде сплатити 8,5 тис. грн.

Контекст. У лютому фінансовий комітет Верховної Ради напрацював два законопроєкти, які стосуються розмитнення «євроблях», якщо їх завезли в Україну до 31 грудня 2020 року.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини