НБУ попередив про загрозу знищення банківської таємниці

У Національному банку України попросили профільний комітет Верховної Ради не підтримувати створення єдиного реєстру рахунків фізичних та юридичних осіб, а також індивідуальних банківських сейфів. Про це повідомили в пресслужбі регулятора.

Так, йдеться про законопроєкт №4135 «Про основи антикорупційної політики на 2020-2024 роки», який Верховна Рада підтримала в першому читанні 5 листопада і яким передбачається надати доступ до реєстру правоохоронним і контролюючим органам.

У Нацбанку стверджують, що спосіб отримання правоохоронними і контролюючими органами інформації, що становить банківську таємницю, і який пропонує впровадити законопроєкт, означатиме «нівелювання інституту такої таємниці».

Telegram Logo

Пізніше, за даними регулятора, це може призвести до того, що стан захисту приватної інформації та довіра до банківської системи може погіршитися.

У Нацбанку також запропонували, щоб депутати до другого читання виключили із законопроєкту положення про створення відповідного реєстру.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. В кінці вересня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4135. Йдеться про антикорупційну стратегію Кабінету міністрів на 2020-2024 роки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини